- Rubrika

Rybičky 48 natáčí desku s Bárou Zemanovou. Hostem by měl být i Michal David!

13.5.2009

Česká pop-punková jednička, kapela Rybičky 48, která je neodmyslitelně spjata s O2 Sázavafestem, natáčí svou třetí oficiální desku. Kuba, Ondra a Petr z kutnohorské formace prozradili, že už s nimi ve studiu natáčela zpěvačka Bára Zemanová. Doufají i v účast Michala Davida.

„Vypadá to slibně, na předělávku své skladby Colu, pijeme colu se tvářil vlídně, tak snad to klapne,“ vyjádřil se baskytarista Kuba Ryba k podílu Michala Davida na nové desce.

S třetí deskou kapela slibuje slavnostní odtajnění svého názvu. Proč Rybičky a proč 48, to se fanoušci dozví až v září, kdy vyjde třetí album, které má pracovní název Viva la revolución. Kutnohorská kapela tím chce pokračovat ve španělsky znějících názvech předchozích dvou alb Adios Embryos! a Amores Perros, voe!

Hlas Báry Zemanové bude slyšet v písničce o tom, jak muž miluje svoji ženu a ona nenávidí svého muže, která bude pravděpodobně vybrána jako singl. Spolupráci s mladou rockerkou si kapela pochvaluje. „Zpívá výborně a přijela skvěle připravená,“ dodal Kuba Ryba.

Koncertní pauza bude na jeden den přerušena kvůli koncertu v německém Regensburgu, kde Rybičky 48 zahrají na jubilejním desátém výročí od založení spřátelené německé kapely Green Frog Feet (www.greenfrogfeet.de). Ta od roku 2005, kdy obdržela cenu MTV ROCKZONE – NEW BESTROCKER šlape na paty pop-punkovým partám ze zámoří. S mnohými světovými hvězdami jako jsou například Simple Plan, Pink nebo The Hives si už zahráli.

Na podzim Rybičky 48 a Green Frog Feet plánují své společné středoevropské turné, které bude kromě koncertů v Česku a Slovensku zahrnovat i vystoupení v Rakousku, Polsku, Německu a Dánsku.

Do vydání desky bude kapela kromě festivalových vystoupení pokračovat ve své koncertní šňůře pod názvem Vehicle tour, na které je nejčastěji doprovázena kutnohorskou rockovou kapelou L.O.S. (www.losmusic.cz), která nedávno vydala svou novou desku s názvem Feeling Box, na níž se poprvé v historii kapely objevily i české písně jako je například singl Velenteen, po němž okamžitě sáhlo několik českých rádií.

Všechny koncerty www.rybicky48.cz.

-mp-

Foto: Tomáš Černý