- RubrikaSportuj

RunTour se vrací do Hradce Králové, chce ale rozběhat celé Česko

29.5.2013

Sedm zastávek v různých koutech České republiky čeká v roce 2013 běžecký seriál Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který se 1. června zastaví i v Hradci Králové a s podtitulem „pro zkušené i nadšené“ přinese závody na 5 a 10 kilometrů pro širokou veřejnost a dětský běh. Důležitou součástí celého seriálu zůstává i podpora charitativních projektů.

Seriál RunTour měl v roce 2012 úspěšnou premiéru a přilákal bezmála čtyři tisícovky běžců všech věkových kategorií včetně dětí. Nejúspěšnější byly podniky v Praze a v Hradci Králové, na podporu dětské kardiochirurgie v FN Motol v Praze bylo i za podpory Nadace České pojišťovny odvedeno bezmála 500 tisíc korun.

„Celý podzim jsme s běžci RunTour diskutovali, jak by měl seriál RunTour vypadat podle nich, a celou řadu jejich nápadů jsme se rozhodli zapracovat,“ říká Milan Beneš, ředitel celého seriálu RunTour. „Nově rozdělíme starty závodů na 10 a 5 kilometrů, ve startovním balíčku najde vždy prvních 700 přihlášených běžců na každý závod originální funkční triko Mizuno a nabízíme také výhodnější startovné pro ty, kteří poběží více závodů.“

Při registraci online na www.run-tour.cz činí startovné pro závod na 10 km 350 Kč, poloviční distance stojí o stokorunu méně a děti přihlášené před závodem přes internet běží zcela zdarma. Z každého startovného bude odvedeno 50 Kč na charitu. Ke každým třem registracím pak běžci získávají automaticky další startovné zdarma.

„Přestože jsme loni s RunTour začínali, získali jsme ocenění od Českého atletického svazu a dostali se mezi nejvýznamnější běžecké akce u nás. Přivedli jsme k běhání ty, kteří si dříve na účast v závodech netroufali, a stejnou cestou chceme jít i letos. RunTour je otevřena všem a naší ambicí je rozběhat Česko,“ dodává Milan Beneš.

Závod v Hradci Králové je na programu 1. června, finále se poběží 5. října v Praze na Ladronce. Více informací na www.run-tour.cz.

 

Kalendář zbývajících závodů Česká pojišťovna Mizuno RunTour

1. 6.       Hradec Králové
20. 7.     Liberec
24. 8.     Olomouc
14. 9.     Brno
5. 10.     Praha