- Rubrika52. MFF KV

Rozvod rodičů nejvíce poznamenává jejich děti

5.7.2017

Dvanáctileté Nině se nedaří vyrovnat s novými situacemi, které přinesl rozvod rodičů. Pendluje mezi nimi a musí se účastnit jejich žabomyších válek, které se dost často týkají jí. Jedině závodní plavání se nezměnilo a přináší Nině klid. Bohužel rodiče se nepřetahují jen o ni, ale také o peníze, nikdo nechce být ten, kdo pro tentokrát ustoupí. Plavání je třeba zaplatit a jediná Niny jistota se dostane do ohrožení. Nina má pocit, že se dostala do bezvýchodné situace.

Emancipovaná matka, která si našla nového přítele, a uražený otec rocker, s nímž se nedá vyjít a je pochopitelné, proč od něj žena odešla, si dělají naschvály a nevidí, jaký dopad to má na dítě, které vše pozoruje. Sobecky proti sobě bojují a vůbec si neuvědomují, co dceři způsobují. Často musí volit mezi rodiči, kteří ji chtějí jen pro sebe a ventilují před ní svou nespokojenost a zklamání z druhého. Nejsou schopni vcítit se do zranitelné i vzpurné duše citlivé dcery a nechat si své hádky na jindy.

Vše se tedy odehrává před očima malé Niny. Bohužel až vyhrocené události donutí dospělé, kteří se hádají jako děti, smířit se sami se sebou. Ne vše se ale dá vzít zpátky. Slovenské drama plné vyhrocených emocí, sobeckosti diváky dojme i šokuje několika silnými momenty. Cíti spolu s Ninou beznaděj a zlost na dospělé, kteří nic nechápou. Snímek je ale bohužel příliš dlouhý. Poslední film slovenského režiséra Juraje Lehotského byl uveden na 52. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v sekci Soutěž Na východ od Západu.   Foto: kviff.com

Podobné články