- RubrikaSportuj

ROZHOVOR: Nikdo lepší letos není – Martin Fourcade

7.2.2013

Martin Fourcade. Vedoucí závodník světového poháru, několikanásobný mistr světa. Lepší závodník v letošní sezóně není. A v rozhovoru prozradil jak vzpomíná na loňský rok a jak vidí ten letošní.

Do této sezóny jste měl výborný rozjezd.

To je pravda. Hodně se mi vedlo. Je to určitě dobré, to poslední vítězství mě hodně podpořilo. Těším se na všechny soutěže. A doufám, že budu stejně silný jako v jiných závodech.

Hodně se Vám vedlo loňský rok v Ruhpoldingu.

Tam to bylo úžasné. Doufám, že udržím minimálně jeden titul. Když se mi tohle povede, tak se budu snažit o další a přivést jich co nejvíce domů. Důležité ale určitě bude i to, abych udržel formu i pro zbytek sezóny. Doufám že se stanu vládcem Nového Města, protože loni jsem byl jmenován novináři vládcem Ruhpoldingu (smích). Ale teď se chci soustředit na zítřejší závod.

Jaký to je pocit, když jste všude naháněn a všude máte někoho kolem sebe?

Je to pro mě zvláštní ale zároveň i dobré.

Připravoval jste se nějak speciálně pro tento šampionát?

Příprava byla taková, jako je vždycky. A jako loňský rok. Vše proběhlo v pořádku tak doufám, že se všechno zítra povede. Dál se nedívám, důležitý, je zítřek, začátek šampionátu.

Jak se Vám tu líbí?

Je to tu moc krásné. Jsme všichni nadšeni z nového stadionu a tribuny. Myslím, že tu bude hodně fanoušků, a že to bude nádherný šampionát. Nečekali jsme že to tu bude tak velké. A jsme velmi nadšení.

Jaké vidíte šance na zítřejší závod?

Těch týmů, které mohou zaútočit na medaili, je 5, možná 6. Rusko bude hodně silné, podobně Německo.

Kdo je podle vás nejlepší z českého týmu?

Ondřej Moravec podle mě, protože ukázal zatím velmi dobré výsledky. Ale Michal Šlesingr je vždy nebezpečný a silný. A také doufám, že Jaroslav Soukup se zvedne, po tom zranění. Zatím ukázal, že se zlepšuje. A z českého týmu je nejlepší Gabriela Soukalová, a doufám že bude mít medaili. Ale samozřejmě až po mých kamarádkách. (smích)