- RubrikaSportuj

ROZHOVOR: Nečekala jsem to, řekla mistryně světa z Ukrajiny

10.2.2013

Olena Pidhrushna je novou šampiónkou ve sprintu biatlonistek. Tuto zlatou medaili vybojovala v Novém Městě na Moravě 9. února. Pro všechny favoritky, pro všechny znalce biatlonu, pro všechny statistiky však favoritkou nebyla. I samotní fanoušci přímo na stadionu byli velmi překvapení z jejího prvenství. A upřímně řečeno, ani sama Olena načekala, že to tak dobře dopadne.

První vítězství a první medaile na MS. Jaký to je pocit?

Samozřejmě to bylo pro neuvěřitelné překvapení, že jsem vyhrála. Dlouho jsem o tom snila, že budu světovou šampionkou nebo, že vyhraji závod světového poháru. Ale nikdy bych si nepomyslela, že to bude právě v tomto závodě. Jsem velmi šťastná.

Jaký byl klíč k dnešnímu vítězství?

Bylo několik klíčových momentů v tomto závodě. Všechny ženy byly silné a velké množství z nich pomýšlelo na výhru. Ale podle mě to bylo to, že jsem střílela dobře a k tomu i rychle běžela. Po své druhé střelbě jsem se cítila velmi dobře. A když jsem jela po střelnici, chtěla jsem udělat vše pro výhru.

Byly závody v itálské Anterselvě pro Vás motivací? Byly to poslední závody před šampionátem.

Byla jsem po Anterselvě dost spokojená, protože po těch závodech jsem se cítila výborně. A v přípravě jsem hodně tvrdě trénovala. A jsem ráda, že jsem si udržela formu.