- RubrikaHudba

ROZHOVOR: Mám album snů, říká Olga Lounová

28.9.2012

Je zpěvačkou, herečkou a skladatelkou. Do toho ještě jezdí rally a je patronkou nadačního fondu Fénix. To je jen několik aktivit jedné z nejkrásnějších žen české hudební a herecké scény. Olga Lounová však umí ještě více.

Ty jsi raritou mezi českými zpěvačkami, jezdíš totiž rally. Jak ses k tomu dostala?

Bylo to přes film Tacho, který jsem natáčela s Danem Landou. Díky tomuto filmu jsem strávila měsíc za volantem závodního vozu. A ten pán, který dodával auta mi nabídl, jestli bych si nechtěla zkusit profesionální dráhu navigátorky. Jela jsem s ním pár závodů. Rok jsem navigovala a pak se naskytla příležitost sednout si za volant. Tak jsem neváhala a už teď řídím.

Jaké máš úspěchy v rally?

Jsem začátečník, zatím se ještě pořád učím. V dámském poháru jsme druhé celkově na mistrovství České republiky a v naší třídě jezdíme kolem čtvrtého místa.

Co se týče tvé herecké kariéry, tak nejznámější rolí je Patricie v seriálu Ošklivka Katka. Je ti ta role podobná?

To vůbec. Patricie byla úplně jiná než já. Já mám vystudovanou vysokou školu, konzervatoř a k tomu ještě gymnázium. Jsem studijní typ a workoholik. Patricie byla, slušně řečeno, lemra. Ženská, která moc nepracuje a spoléhá na svou krásu. Ve srovnání s Particií jsem jiná, i co se týče vztahů. Já vážně nejsem holka na jednu noc. Produkce si mě vybrala nejspíše kvůli tomu, že já nejspíše budím takový pocit alá Patricie. Vím, že takový pocit možná někdy budím i u normálních lidí, ale vážně taková nejsem. Je to optický klam. A tak jsem mimochodem nazvala své turné plánované na listopad.

Jak vzpomínáš na natáčení Ošklivky?

Dobře, protože to byl rok a půl před kamerou a to je skvělá zkušenost. Natáčím teď seriál Vyprávěj, kde mám krásnou postavu a natáčím s úžasnými herci. Například s paní Adamovskou. Je to trošku jiný level než Ošklivka.

Předskakovala si na jednom koncertě Pink. Máš k ní blízko?

Mám. Musím to přiznat, že mám. Velmi jí obdivuju, jako skladatelku a showmanku. Mám všechna DVD, viděla jsem několik koncertů, nejsem úplně Pink maniak (smích), ale líbí se mi to. To setkání s Pink bylo skvělé, povídala si se mnou asi dvacet minut. Tam v hale prostě čekalo 50 000 lidí na to, až se Pink vykecá s Lounovou. Byla to zábava, má výbornou energii.

Nyní se vraťme k tvému turné.

Chystám podzimní turné. Koncerty budou v Praze, Brně a Ostavě a specialitou toho turné bude to, že na nich budu předvádět závěsnou akrobacii na šálách a na hrazdě. I letos o letních festivalech jsem si párkrát vylezla na konstrukci podia. Když můžu někam vylést tak vylezu ráda. A protože vím, jak se chytit, abych nespadla, tak jsem si při koncertech mohla dovolit zpívat hlavou dolů.

Jak se ti zpívá hlavou dolů?

Je na to speciální technika. Je to docela těžké, ale dá se to naučit.

Máš nějaké životní krédo?

Asi bych řekla, co si člověk sám neudělá, to nemá. Já jsem přišla na to, že Youtube je studnice znalostí a dovedností. Takže když si potřebuji něco vyrobit, naučit nebo zjistit podívám se na Youtube. Radím všem: nejezděte na kurzy, neplatte za to, radši si otevřete Youtube a studujte.

Hraješ také v muzikálu Dracula. Ve velikánovi české muzikálové scény.

Dracula. To je prostě samo o sobě úspěch. Já jsem kdysi dělala muzikál Golem s Karlem Svobodou. A díky té roli v Golemovi, jsem se nějak k tomu dostala. Dracula byl muzikálem, který na Golema navazoval. Tam jsem dostala roli nymfy. Ale už v roce 2002 mi Karel nabízel roli, Hodinové nymfy. V té době jsem řekla, že nymfu hrát nechci, že je to malá postava. A ve finále jí teď hraju. Miluju to představení. Já jsem ho ve třinácti uměla nazpaměť. Já jsem si vylepila jako malá album snů a tam právě Dracula byl.

Album snů. Přiblížila bys to?

Mám album snů. Je tam toho hodně. Například jsem tam měla vylepené červené auto, tak jsem koupila červené auto. Nejlepší na tom je, že se všechny ty sny splnily. Bojím se teď vylepit nové, protože se vážně všechno do puntíku splnilo. Teď už jsem překročila, co jsem si přála, tak uvidíme, jak to dopadne. Takže jestli máte nějaké sny, tak si je vylepte.

Jaké máš plány do budoucna?

Tak s Karlem Gottem jsme natáčeli videoklip na písničku Dál za obzor. Velkou radost mi udělalo to, že jsme natáčeli v krásných prostrách. Do těch prostorů se nesmí chodit natáčet, ani svítit se tam nesmí, protože tam jsou knihy. Teď mám plné ruce práce s turné ado toho píšu už další desku. Je toho dost, ale všechno zvládám v pohodě. Moje práce je můj koníček. Jsem prostě workoholik.