- RubrikaSportuj

ROZHOVOR : Krystyna Palka se na Vysočině cítí jako doma

16.2.2013

Krystyna Palka je stříbrnou medailistkou ze stíhacího závodu na MS v biatlonu, které se koná v Novém Městě na Moravě. V rozhovoru prozradila, jak se na Vysočině cítí.

Jaké bývají podmínky na střelnici?

Já se tam cítím dobře. Vím, že vždy dokážu dobře zastřílet. A nikdy se nebojím o svou střelbu. Někdy sice malé obavy mám, ale většinou zastřílím dobře.

Cítíte se tu jako doma? Protože Polsko je blízko.

To je pravda, mám to tady moc ráda. Vyhrála jsem tady letní mistrovství světa. Výhodou mojí je, že tady někdy trénuji, znám tuto střelnici a je tady hodně polských fanoušků a jsem moc šťastná, že mi dodávají energii. Je tu i hodně českých fanoušků, ale ti křičí také. (smích)

Co podmínky?

Celkově jsou výborné. Na některých úsecích trati se dělá trošku led, ale jinak jsou tratě i podmínky tady výborné. Nádherný je  zde i stadion.

Získala jste zde už jednu medaili. Jaké byly vaše pocity v cíli, když jste věděla, že tu medaili máte?

Byly to úžasné pocity. Skoro jsem až brečela v cíli, jestli je toto vůbec možné. Je to moje první podium na zimních soutěžích, takže o to více, to pro mě znamená. Ještě k tomu individuální. Bylo to úžasné.

A co lyže? Míváte je připravené dobře?

Mám výborný servis. Vždy jsou připraveny lyže výborně, letošní sezónu mi je připravuji servismani z Rakouska. A jsem za to velmi šťastná, dělají velmi dobrou práci.

Jak vše vidíte do budoucnosti?

Tak každý závod, ať tady na šampionátu, nebo na Světovém poháru, je otevřený. Vždy vím, že můžu udělat dobrý výsledek, a že se semnou musí počítat.