- RubrikaSportuj

ROZHOVOR: Gabriela Soukalová před nadcházejícím MS v Biatlonu

5.2.2013

Probít se k této mladé a úspěšné biatlonistce dalo po tiskové konferenci velkou práci. Ovšem samotný rozhovor za to čekání stál. Gabriela je velmi sympatická a usměvavá.

Jak se srovnáváte s tlakem?

Je těžké to říct, protože jsem jindy v podobné situaci nebyla. Takže sama nevím jak na to budu reagovat. Ale naučila jsem se říkat ne, a vím, že je pro mě nejdůležitější sport, ale zájem médií je hezký. Bohužel teď je pro nás všechny prioritou MS, tak uvidíme, jak se s tím popereme. Je to pro nás hodně těžké. Když si představím tady za mnou tu plnou tribunu, tak mi jde mráz po zádech. Možná to říkám, tak pro uklidnění, že natrénováno moc nemám. Ty výsledky co jsem do teď předvedla, jsou pro mě zázrakem. Takže si říkám, že své už jsem si odvedla. Tady bohužel zatím to zdraví moc neslouží, takže od sebe neočekávám nic extra, protože ty výsledky z postele dělat nejdou.

Plánujete nějakou ozdobičku jako české tenistky?

Tak my holky už jsme vyfasovaly naušnice v brvách trikolory. Doufáme, že nám přinesou štěstí.

Jakou máte partu?

Myslím si, že nic není úplně ideální, ale na druhou stranu máme oproti loňským letům dobrý kolektiv. Přesto, že jsme každá úplně jiná, tak je to hodně o toleranci, protože spolu trávíme spoustu času. V tréninku se nám to daří zvládat hodně dobře. A potom v tom osobním životě, to už člověk si vybere.

Jaký máte vzkaz pro fanoušky, kteří ještě nejsou rozhodnutí?

Určitě bychom byly rády za každého fanouška na trati, který nás požene. A doufáme že ukážeme výborné výsledky celý náš tým a že se bude na co dívat a že diváci poté budou moci s námi sdílet tu radost z těch výsledků.