- RubrikaNEWS

„Těším se na každý nový den…“ prozradila Česká Miss Jitka Nováčková

30.3.2011

Jitka Nováčková z Českých Budějovic vyhrála ve svých 18 letech prestižní modelingové ocenění. Stala se Českou Miss! Co odpověděla dívka se zářivým úsměvem na otázky mezinámi?

Ahoj Jitko, jsem rád, že jsi souhlasila s rozhovorem. Po vítězství ve velkém finále máš určitě hodně závazků, jak to zvládáš?

Tak je pravda, že jsem se od finále vlastně nezastavila, ale myslím, že to zvládám statečně hlavně díky tomu, že mě takhle práce baví, splnila jsem si sen a snažím se všechno dělat na maximum, tak doufám, že je to znát :-)

Už opadla alespoň ta první vlna povinností a měla si čas oslavit svoje vítězství s rodinou a přáteli?

Tak určitě nejnáročnější byl minulý týden, tedy těsně po finále, protože to jsem nestíhala skoro ani spát, teď už jsem energii načerpala, takže jde všechno mnohem snáz :-) Dokonce jsem stihla obě oslavy – v pátek s přáteli a v sobotu slavila babička 70tiny, tak jsme oslavu spojili :-) Ale je pravda, že od té doby jsem doma vlastně nebyla, takže rodičové teskní :-)

Máš radši posezení v klidu na zadku s nějakým dobrým pitím nebo něco trošičku akčnějšího, například nějaké taneční kreace?

To je podle nálady, ale většinou si chodím zatancovat, je to pro mě největší relax, miluju hudbu, téměř všude chodím se sluchátky v uších :-)

V jednom rozhovoru si zmínila, že jsi ráda na čerstvém vzduchu, které sporty jsou ti blízké?

Přesně tak, radši si vyjdu někam na sluníčko než do posilovny, ale i tam si sem tam zajdu :-) Miluju léto, takže plavání, in-line bruslení, výlety na kolech a podobně jsou mi úplně nejbližší, přestože ani lyžováním nepohrdnu :-)

Nejen na pódiu v záři reflektorů jsi velice usměvavá, energická a přirozená. Kde bereš životní energii a všechen ten optimismus?

To je jednoduché – kdo by neměl energii, kdyby si splnil svůj sen a ještě navíc dělal práci, která ho vždycky bavila? :-) Strašně si to užívám, modelingu se věnuji už dlouho, ale většinou jsem byla na přehlídkách a foceních v Českých Budějovicích a měla jen pár větších akcí. Teď si to můžu plně vynahradit :-) Těším se na každý nový den, včera jsem nemohla ani dospat :-)

Během finálového večera, byly českobudějovické hospůdky zaplněny částečně i tvojí zásluhou. Kamarádi, spolužáci, spoluškoláci i ostatní Jihočeši se scházeli ve skupinkách, aby tě s napětím pozorovali a podpořili. Líbí se ti v Českých Budějovicích? Měnila bys?

Opravdu? Já vím teda jen o svých spolužácích, kteří byli skoro všichni pohromadě a strašně fandili, viděla jsem i fotky, kde někteří pláčou radostí, to je teprve krásný pocit :-) Budějovice miluju, vyrůstala jsem tady a jižní Čechy jsou taková moje srdcová záležitost, takže určitě na ně nezanevřu J Jen teď budu pravděpodobně také často v Praze, kvůli pracovním povinnostem, ale doma je doma :-) Odpověď zní: „Neměnila bych!“ :-)

V pátek jsi se byla podívat na střeše českobudějovické radnice. Jaký to byl pocit, když tě oficiálně uvítal pan Juraj Thoma?

Asi se budu opakovat, ale bylo to skvělé, konečně také focení jinde než v Praze, navíc na střeše radnice jsem byla podruhé v životě, tak jsem to brala jako takovou vzácnost a vážím si toho :-) Také se se mnou fotila maminka s bráškou, což byla také příjemná změna, chtěla jsem, aby i oni si užili trochu té „slávy“ :-)

Děkuji ti za rozhovor, chtěla bys říct něco na závěr?

Závěrem chci říct určitě jedno velké DÍKY všem, kteří mi fandili, posílali hlasy, psali mi povzbuzující SMS, bez nich bych to nikdy nezvládla, takže ještě jednou DĚKUJU!

Dále jsem se zeptal na několik otázek Jitčina mladšího bratra Petra Nováčka (15 let).

Ahoj Peťo, co sis pomyslel když sestra přišla s nápadem, že se přihlásí do soutěže Česká Miss?

No, mně to sestra vlastně neřekla.

Byl si také na slavnostním večeru, věřil si od začátku, že Jitka vyhraje?

Nevěřil sem tomu do té doby než vyhlásili Miss World a Miss Earth, pak už jsem měl vcelku jasno.

A myslíš, že se jejím vítězstvím v tvém životě něco změnilo nebo změní?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel, Ale nepředpokládám, že by se něco nějak hodně změnilo.

Bratr Petr Nováček s maminkou.

Bratr Petr Nováček s maminkou.

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.