- RubrikaSportuj

Roman Kučera: V neděli jsme na Spartu sportovně neměli

2.12.2014

Velké očekávání fanoušků a veřejnosti, kterou nabudil výborný výkon a vítězství proti Plzni, nebylo proti pražské Spartě naplněno. Kompletní sestava letenského celku se v Jihlavě představila jako dobře namazaný stroj a nedala FC Vysočina šanci na úspěch. Potvrzují to i slova aktérů duelu.

Jihlavský kouč Roman Kučera musel uznat zaslouženou porážku: „Dnes jsme na Spartu sportovně neměli. Soupeř byl jednoznačně lepší, potvrdil svoji kvalitu a dominoval. My jsme bohužel nenavázali na předcházející výkony. Rozhodně nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale do zápasu jsme vstoupili s obrovským handicapem, když nám v sestavě scházeli Hybš a Jánoš. Měli jsme velké problémy poskládat sestavu, neboť Kučera, Šulek, Vaculík či Marek v tomto týdnu prakticky netrénovali. Základní jedenáctku jsme dávali dohromady na poslední chvíli, což logicky mělo vliv na vlastní průběh zápasu. Vlastní utkání pro nás bylo nešťastné, neboť jsme dvakrát neubránili standardní situaci, což pro psychiku týmu byla velká rána. A když jsme se s výsledkem snažili něco udělat a hrát na dva útočníky, tak byl při našem brejku na útočné polovině po hodině hry vyloučen Kukoľ. To byl další klíčový moment, který ovlivnil průběh utkání. Chtěli jsme být Spartě důstojným soupeřem, ale dnes se nám to bohužel nepodařilo. Takový už je sport a my to musíme respektovat,“ okomentoval utkání Kučera, jenž svůj monolog ještě doplnil o stručné ohlédnutí za podzimem:

„Závěrečnou část podzimu, kdy jsem tým převzal, musím hodnotit jednoznačně kladně. Buďme realisti, jsme v Jihlavě. K týmu jsem přišel v těžké situaci, kdy jsme byli prakticky v klinické smrti. Tým měl po devíti kolech na kontě 4 body a vstřelil pouze 5 branek. Myslím si, že současných 18 bodů představuje dobrý vklad do jarní části soutěže,“ zhodnotil zápas lodivod FC Vysočina, který se zatím nechtěl vyjadřovat ke své další budoucnosti u prvního týmu FC Vysočina.