- RubrikaSportuj

Rok webových stránek AVLky. Co nabízejí a jak se na poslední chvíli přihlásit do soutěže

20.9.2013

Začátek nové sezóny Mizuno Amatérské volejbalové ligy (AVL) se blíží mílovými kroky. Týmům z vyšších lig zbývá na přihlášení čas do konce září, nováčci se mohou registrovat do 15. října, to vše na www.avlka.cz.

„Už máme přihlášenou více jak polovinu týmů, což je úspěch, zpravidla to všichni nechávali na poslední chvíli,“ pochvaluje si Saša Mráz, hlavní organizátor AVL s tím, že velkou měrou se na tom podílí také nové webové stránky soutěže www.avlka.cz od libereckého digitálního studia smworks. Ty na začátku měsíce slavily rok svého fungování. „Zatímco loni si všichni novinku osahávali, seznamovali se s ní, teď vše šlape jak po drátkách a my musíme pomáhat jen minimu hráčů,“ říká Mráz.

Pro kapitány týmů, které hrály v uplynulé sezóně, je přihlášení velmi pohodlné. Stačí přijít na web, několika kroky přihlásit tým a jedním kliknutím zkopírovat loňskou soupisku, kterou posléze jen zaktualizují.

Nový vůdce si musí založit svůj uživatelský profil a přizvat hráče. Momentálně je na webu www.avlka.cz zaregistrováno více než 6 060 amatérských volejbalistů a volejbalistek.

„Pokud někdo shání manšaft, se kterým by mohl hrát, nebo naopak potřebuje doplnit kádr, může se poptat na našem fóru. Kromě se tu objevují informace o pinkání ve všední dny,“ popisuje Saša Mráz.

V sekci turnajů najdou hráči vypsané přípravné turnaje, jejichž partnerem je firma Allivictus, a kde si mohou zájemci po letní pauze opět osahat palubovku. Kromě tradičních lokalit se poprvé hrají přípravné turnaje také v Olomouci (12. 10.) a Příbrami (13. 10.)

Web www.avlka.cz však slouží nejen jako platforma pro volejbalové nadšence, ale pravidelně tu lze najít články sportovního a lifestylového zaměření.

Ještě předtím, než se AVLkaři vrhnou do hal, zaběhají si na pražské Ladronce. Organizátoři AVL tu v sobotu 28. září pořádají akci Běžím s AVL, která nabídne soutěžní běh dlouhý 10 kilometrů a rodinných 4,2 kilometru.