- RubrikaNEWS

Rok 2013 je za námi – část druhá

18.1.2014

16. ledna jsme Vám začali představovat významné události roku 2013. Za měsíce leden, únor, březen a duben již máme vše shrnuto. Nyní přijdou na řadu měsíce další.

Květen

Květen byl jako každoročně ve znamení Mistrovství světa v ledním hokeji. To se tentokrát konalo ve spolupráci Švédska a Finska. Tým České republiky se probojoval do čtvrtfinále, kde byl poražen pozdějšími vicemistry, a to týmem Švýcarska.

Červen

Červen byl ve znamení dalších ničivých povodní. Nejvíc postiženou obcí se opět, stejně jako při povodních v minulých letech, staly Zálezlice. Kritická situace byla i v pražské ZOO nebo v okolí Hřenska. Dlouho očekávaný konec řádění vodního živlu přišel 15. června.

Červenec

Celý svět s napětím sledoval dění kolem porodu vévodkyně Kate, která spolu se svým manželem, princem Williamem, očekávala narození prvního potomka. Na pohlaví i jméno miminka bylo uzavřeno množství sázek. K památnému okamžiku došlo 22. července, kdy světlo světa spatřil následník britského trůnu, princ George Alexander Louis.

Srpen

Děti a milovníci kultury měli tento měsíc jedno společné. Netrpělivě čekali na spuštění nového kanálu České televize. Dětské diváky baví program ČT :D a umělecky založení diváci si přijdou na své ve vysílání ČT art.