- RubrikaKULTURA

Rocková Lipnice možná naposledy

25.7.2013

Festival Rocková Lipnice letošní rok oslavil 20 let od svého založení. Vystoupily na něm například kapela Mňága a Žďorp, Mig 21 nebo Aneta Langerová. Otázkou ale zůstává budoucnost tohoto porevolučního festivalu.

Pořadatelé už před jubilejním ročníkem mluvili o tom, že bude zároveň posledním. „Ještě to není definitivní, ale o tom, že to bude naposled, uvažujeme od patnáctého ročníku. Bohužel už to není tak, jak když jsme před dvaceti lety začínali a byli jsme v podstatě jediným festivalem. Dneska je to těžší jak se sponzory, tak s diváky, kteří si mohou vybrat z desítek dalších festivalů. Jsme ale rádi, že letos nezklamali a dokázali, že Rockovou Lipnici mají rádi,“ říká zakladatel festivalu Václav Zástěra.

I pro něj připravili ostatní organizátoři překvapení – před ohňostrojem mu předali rockové tričko a nafukovací kytaru. Blahopřání v podobě medailonků na velkoplošné obrazovce přidaly všechny kapely, osobně popřála Aneta Langerová. Václava Zástěru ocenilo potleskem i publikum, které k Rockové Lipnici neodmyslitelně patří už dvě desítky let.

Jak to ale bude s festivalem, se zatím neví.