- RubrikaKULTURA

Rock for People – Festival De Luxe!

28.6.2014

Tytam jsou doby, kdy vyrazit na letní festival znamenalo smířit se se špínou a bahnem, zabalit oblečení na odpis a vzít za vděk jedním druhem piva a k jídlu při nejlepším klobásami. Rock for People již několik let soustředí síly do budování širokého návštěvnického servisu a i v letošním roce nabídne nadstandardní služby a několik novinek, které udělají radost nejen dámskému publiku.

Možnost pohodlného ubytování s naddimenzovaným hygienickým zázemím doplní široké spektrum stánků s občerstvením, kde nechybí ani vegetariánská kuchyně. Nabrané kalorie pak snadno zmizí nejen při divokém tanci na koncertech, ale i na u-rampě či při hraní beach volejbalu. Relaxovat bude možné v některé z chill-out zón nebo například ve festivalovém kině. Módní choutky pak uspokojí nejen festivalový merch, který letos rozšířil nabídku i o šperky a další doplňky, ale i další stánky s oblečením nebo například kadeřnický salón.

Pokud jde o kapely, na své si letos přijde opravdu každý. Dramaturgie Rock for People nabízí vše od prověřených jmen jako je Lucie či Biffy Clyro až po mladé talenty v čele s Tomem Odellem nebo The Naked and Famous. Příjemným překvapením jistě budou i showcasové kapely z vybraných evropských talentových přehlídek.

20. ročník Rock for People nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku osvědčenou kombinaci 200 prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Aktuálně je v prodeji již pátá limitovaná edice vstupenek v počtu 5000 ks za 1 650 Kč. Stejně jako jednodenní či vstupenky na Večírek lze zakoupit na www.ticketsforpeople.cz. Po vyprodání edice budou vstupenky za cenu 1 750 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz a www.facebook.com/rockforpeople

Pro návštěvníky bude vedle běžného kempu připraven i nadstandardní VIP Camp a Camp Plus, jehož součástí jsou jak sprchy, tak keramické toalety. Pro ty, kteří se nechtějí tahat s vlastním stanem, bude k dispozici festivalový Tent Hotel s padesátkou připravených stanů. Zájem je veliký, takže kdo chce mít své jisté, registruje si místo s předstihem.

Festivalová pláž slouží nejen k pořádné noční party s vybranými DJs, ale i k příjemnému odpočinku přes den. K zábavě i tanci budou letos opět hrát DJs na Silent Party a osvědčené diskotékové hity namixují vybraní DJs na Evropa 2/Vestax stage.

Nepřeberné množství stánků s oblečením, merchandisingem či doplňky potěší nejednu slečnu. Náušnice či tričko oblíbené kapely z festivalu jsou již téměř nezbytným suvenýrem. Ideálně pak ještě nějaký kousek s originální grafikou Rock for People a dokonalý letní outfit je na světě. Ještě si pořídit stylové tetování henou (ti otrlejší samozřejmě mají možnost skutečného tetování), nechat si udělat odvážný festivalový účes v místním kadeřnickém salonu a z městského děvčete je rázem královna festivalu.

Pokud by se snad přihodilo, že někomu dojde hotovost, bude mít k dispozici bankomat. Baterku v telefonu v červeném poli jistojistě zachrání nabíjecí pointy. Cennosti ochrání festivalová Úschovna případně samoobslužné Festival Lockers. Pokud jde o vymoženosti moderní doby, je třeba doplnit, že aktuální informace o dění kolem festivalu jsou a budou k dispozici na Rock for People profilech na Facebooku, Twitteru, G+, Instagramu a samozřejmě na mobilní aplikaci, která bude spuštěna každým dnem.

O pohodlnou dopravu do města a zpět se postará festivalová kyvadlová doprava. Komu se nebude chtít čekat, jistě uvítá služby ověřeného smluvního taxi, které bude jezdit za předem garantované příznivé ceny.