- RubrikaKULTURANEWS

Rock for People – den 1 – BMTH, Kodaline nebo Vypsaná Fixa

5.7.2019

První den Rock for People byl jedním slovem skvělý. Krásné počasí, dobrá atmosféra a nejlepší kapely. Tento ročník začal stylově – především večerním vystoupením Bring Me The Horizon. A o tom později.

Jako první koncert jsme navštívili koncert THE AMITY AFFLICTION – australskou post-hardcorovou kapelu. Přivezli sebou hity také z nové desky “Misery”. Kapela známá tím, že v textech se vypořádává se svými démony předvedla super show a i přesto, že nehrála na dvou z velkých stagí, lidí bylo plno a koncert si užili.

Velké dilema náš tým čkalo hned poté – Medvěd 099 nebo LEONIDEN. Nakonec vyhrála druhá jmenovaná německá kapela. Opravdu zajímavý mix z něhož vychází jedna z nejzajímavějších indie rockových kapel v Evropě. Zpěvák Jakob Amr dokázal roztančit a rozezpívat celou Evropa 2 stage. Taky aby ne, když on sám se na podiu nezastavil.

První vrchol večera na KB Stage – letos hlavní stage RfP – byla VYPSANÁ FIXA společně s PKF – PRAGUE PHILHARMONIA. Koncert jsme sledovali z větší dálky a to byla chyba. Bohužel ozvučení nebylo dobré u kopce, Márdimu nebylo moc rozumět, orchestr taky nebyl výrazný. Věřím ale tomu, že v kotli a niže u podia byl zvuk výborný – což potvrdila i budoucí zkušenost.

Za trochou chillu jsme vyrazili na Kytary.cz STAGE. Tam po Fixe zahrál THOM ARTWAY. A byla to přesně ta oddychovka, kterou před nabitým večerem člověk potřebuje. Navíc třešničkou na dortu bylo to, že Thom s kapelou na poslední píseň šel mezi diváky. A jak to dopadlo? Na našem FB máte celé video.

Do taneční nálady nás všechny dostala zpět FLOGGING MOLLY. Irský příval energie z z Los Angeles. Radost z hudby, tanec všude, to všechno bylo vidět, když člověk přišel blíž ke KB stage. Tempo koncertu této americké party bylo strhující a punkový přesah s irskými „kořeny“ roztančil opravud všechny kolem.

Další vrchol večera a lehký odpočinek před třešničkou na dortu. To vše obstarali KODALINE.Organizátoři slibovali, že to bude nejplyšovější koncert Rock for People 2019. A to tedy opravdu byl. Nostalgický indie pop naladil všechny přítomné na parádní vlnu klidu. Šlo o příjemý koncert a pohodu.

A nakonec to nejlepší. No ikdyž. Dostaneme se k tomu. Britská kapela ze Sheffieldu – BRING ME THE HORIZON. Větší dav ke KB Stagi v prvním dnu nepřišel (a podle našeho soudu ani nepřijde). Projekce, světla, tanečnice, kostýmy – všechno bylo dokonalé. Intro s písní Mantra bylo něco, co hned ukázalo – tak tohle bude show. A potom to jelo, Avalanche, Medicine, a další pecky zakončené Throne! Prostě bomba!

Co ale maličko (pozn. autorky – jako fanoušek BMTH co má naposloucháno dost) musím vytknout tak je to, že Oliver, zpěvák BMTH, si pomáhal předtočenou hlasovou stopou. Ovšem s jeho hlasovými problémy (zrušení části amerického turné) se to dá chápat. Možná.

Každopádně show skvelá a o to šlo. A dnes nás čeká, doufejme další skvělá show – RUDIMENTAL!

Podobné články