- RubrikaSportuj

REPORTÁŽ: Ondřej Moravec ztratil zlato na poslední střelbě

14.2.2013

Na MS v biatlonu byl v plánu vytrvalostní závod na 20 km mužů. První položka, ležka, v podání Ondřeje Moravce, vypadala velmi dobře až do poslední rány, kdy poslední rána vůbec nespadla. V běhu byl ale Ondřej výborný a i přes tuto chybu se držel dobře. Jeho druhá položka, oblíbená stojka, byla taková, jako v bronzovém závodě smíšených štafet. Byla to rychlopalba jako ze samopalu. Podobně proběhla i třetí střelba vleže. Ovšem poslední položka, opět stojka, přinesla další chybu. Ondřej byl ale na trati jako utržený ze řetězu a do cíle přijel i přes dvě chyby s malou ztrátou.

Po celý průběh závodu vedla dvojice Lukas Hofer z Itálie a Martin Fourcade z Francie. Lukas udělal na poslední střelbě dvě chyby. Martin udělal jen jednu a k tomu přidal druhý nejrychlejší běh a po zásluze závod vyhrál. Druhý byl překvapivě Američan Tim Burke, který předvedl na střelnici pouze jednu chybu a i výborně běžel. Třetí byl Švéd Frederik Lindström.

Další závodníci z českého týmu se umístili na pozicích, které nezaručují postavení do závodu s hromadným startem. Michal Šlesingr byl 30., Jaroslav Soukup obsadil 39. pozici a Zdeněk Vítek skončil 67.