- Rubrika53. MFF KV

Recenze: Režijní celovečerní debut upíra Moyera Sklenka na rozloučenou

3.7.2018

Road movie s neveslým cílem. Tak by se dal nazvat snímek Sklenka na rozloučenou. Sourozenci a otec se vydávají na cestu pro věci nejmladší ze sester, která pravděpodobně spáchala sebevraždu. K nim se přidává její téměř bývalý manžel, pro kterého v rodině ještě zůstalo místo.

Z rodinných vztahů, které se postupně odhalují, jasně plyne, že rodinna je sice složitá, ale pevně semknutá. Její členové jsou zvyklí držet při sobě. O to víc je tragická událost zasáhla. Zlomit se ale nedají, pláč se střídá s veselím. Vtipné, úsměvné i smutné historky o Colleen představí divákům pomocí útržkovitých flashbacků a vyprávění postav portrét komplikované osobnosti, která rodinu dobrovolně opustila. Celý děj se točí kolem osoby, která se na plátně skoro neobjeví.

Zdálo se mi, že příběh nemá žádný děj, na jeho konci nebylo žádné vylepšení vztahů nebo uvědomění, jak by se dalo čekat.

Sklenka na rozloučenou přivezl na 53. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary režisér Stephen Moyer, jehož znáte jako hlavního hrdinu upírského seriálu Pravá krev. Colleen zde stvárnila jeho manželka a herecká partnerka ze seriálu Anna Paquin. V rolích sourozenců se objeví známé tváře jako Denis O’Hare nebo Cynthia Nixon. Bohužel ani známá jména spíše průměrný a rozvleklý snímek nezachrání.

foto: kviff.com

Podobné články