Recenze: Perfect Days

11.3.2011

Barb Mashallová (Věra Hlaváčková) je velice úspěšná emancipovaná žena se skvělou kariérou, vypracovala se na uznávanou kadeřnici a má vlastní pořad v televizi. V životě je šťastná, ale na své třicátédeváté narozeniny si uvědomí, že by ráda stihla ještě mít dítě. Jenže její manželství skončilo už před lety a známosti, které navazuje, brzy končí. A biologické hodiny tikají. Barb začne být posedlá hledáním dárce spermatu a nakonec požádá o pomoc svého nejlepšího kamaráda, homosexuála Brendona (Zdeněk Kupka). Barb musí v příběhu kromě touze po dítěti řešit také komplikovaný vztah s matkou a nečekaný milostný románek s Grantem (Ondřej Veselý), synem její nejlepší kamarádky.

Retro komedii Perfekt Days uvedlo ve středu 9. března Jihočeské divadlo podle předlohy skotské básnířky, herečky a dramatičky Liz Lochhead.

Přestože se jedná o komedii, najdou se v tomto představení i tragické a dojemné momenty, které zasáhnou diváka. Hra naráží na aktuální téma. „Ženy jsou v dnešní době samostatné a myslím, že většina mužů si s tím neumí vnitřně poradit a ztrácí půdu pod nohama.“, řekla představitelka Barb Věra Hlaváčková v rozhovoru pro Deník.

Představení je velice vtipné, dobré na odreagování. Přestože je komedie zaměřená převážně na ženy, budou se jistě bavit i muži. Oba představitelé hlavních rolí, Věra Hlaváčková a Zdeněk Kupka si závěrečný potlesk opravdu zasloužili. Dobře vybraná byla i retrohudba, která příběh podpořila.

Chcete – li vědět, jak to s Barb dopadne, nezapomeňte si zakoupit lístky na sobotu 16. dubna do  Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.