- Rubrika44. MFF KV

Recenze: Cesta za poznáním

6.7.2009

Jihokorejský snímek Sestry na cestě zachytil sesterskou lásku, rivalitu a touhu poznat vlastního otce. Děj není nijak bohatý, spíše dokresluje charaktery postav a jejich myšlení. Není důležité, kam cesta hlavní hrdinky zavede, ale jaké je vnitřní pojetí.

Jsou svým opakem a každá mají jiného otce. Myung-eun je vzdělaná a upjatá mladá žena pracující ve velké firmě. Její sestra Myung-ju žije bez partnera se svou malou dcerou u tety a živí se prodejem ryb. Je nevázaná a ráda se baví. Po smrti matky se odloučené sestry znovu shledají a vystoupne dlouho nevyřčená otázka. Kde je otec mladší Myung-eun? Začíná jejich cesta za poznáním nejen otce, ale i sesterské lásky a dlouho utajovaných rodinných událostí. Příběh se s vyprávěním hlavních hrdinek vrací do minulosti a pomáhá tak vykreslit pravdu o hledaném otci. Film je především o dialozích a pocitech postav. Autonehoda, která je potká, dokonce vyústí v ostrý konflikt mezi hrdinkami. Korejština jejich hádkám dodává půvab a roztomilost.

Závěr přináší šokující odhalení. Sliboval, že bude s malou Myung-eun celý život. A také to splnil. Ale kde tedy je? Všechny ty informace nakonec začali dávat smysl a malá MYung-eun se od své starší sestry dozvídá pravdu. Po celou tu dobu byla jeho láska i on sám schován v těle tetičky. Ona je on.