- Rubrika50. MFF KV

Rebelky, drama o předčasné dospělosti

9.7.2015

Toto sociální drama z anglického dělnického předměstí bylo uvedeno na 50. ročníku KVIFFU v sekci Fórum nezávislých.

Podmanivě krásná Shally není zrovna „tatínkova holčička“(možná byla až příliš, ale tato otázka nám zůstane ve filmu nezodpovězena). Nicméně se ona a její sourozenci pekelně bojí, že se otec dostane z vězení a bude se mstít. Kdy se dozvědí, že ho možná předčasně podmínečně propustí, začínají panikařit. Dívka je nucena předčasně dospět a je ochotna udělat cokoliv, aby ochránila především mladšího bratra Jeroma.

V této fázi příběhu se na scéně objevuje i druhá rebelka, dospívající Rachel, která žije v blahobytu a působí jako lehce rozmazlené, nudící se děcko, které má pro strach uděláno.

Místní lichvář a mafián Mickey má peníze, vliv a slabost pro mladé pěkné holky. Tváří se, že chce této dysfunkční rodině podat pomocnou ruku. Jaká je cena, získat jeho pomoc a nechat se ochránit před hrozbou násilnického otce?

rebelky2

Příběh se pomalu rozplétá, ve filmu je několik neočekávaných zvratů, které děj posouvají jiným směrem.

Jakou hru hraje Rachel, která se v životě Shally náhle objevila? Kdo bude v závěru vítěz a kdo na dně? Lze se dostat ze sociálního bahna? Tyto a mnohé další otázky Vám zodpoví režijní debut Helen Walshové, který diváka neurazí, ani nepotěší.

Ač vizuálně atraktivní snímek nebyl pro mě zklamáním, přesto mě místy nudily dlouhé hluché scény, které se objevovaly především v první třetině filmu.

Drama
Velká Británie, 2015, 96 min
Režie: Helen Walsh
Scénář: Helen Walsh
Hrají: Stephen Lord, Roxanne Pallett, Kieran Hardcastle, Jennifer Hennessy