- RubrikaSportuj

Prvoligové soutěže juniorek se blíží

26.8.2013

Volejbalové soutěže pro 1.ligu juniorek se nezadržitelně blíží. A některé rozlosování skupin je velmi zajímavé.

První skupina dala dohromady tyto týmy. ŠKS ZŠ Mikulova Praha, TJ Kralupy, VŠK Spartak Děčín, VK Sanov Teplice, Jirkov – Ervěnice a TJ Baník Most.

Skupina B je také velmi zajímavá. SK Dansport Praha se do první ligy dostal přes kvalifikaci. SK Volejbal Klatovy a VK Rokycany jsou týmy, které už dlouhodobě bojují v první lize. Podobně jsou na tom VK Sever Žatec a TJ Tatran Střešovice. VK Karlovy Vary minulou sezónu dokonce bojovalo o extraligu juniorek.

Třetí skupina ve svém nitru ukrývá nováčka 1.ligy. Tým TJ Turnov. TJ Červený Kostelec naopak bojoval o extraligu stejně jako TJ Slavia Hradec Králové. Stálicemi soutěže jsou týmy TJ Sokol Pardubice I. a SK Španielka Řepy. Nováčkem je také TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

V pořadí čtvrtou skupinu tvoří zachráněný TJ Sokol Bedřichov, a dále pětice zkušených prvoligových týmů. Volejbal Tábor, ŠSK Demlova Jihlava, VK Benešovská 1.volejbalová, SK Třebín a SK Hlincovka.

Nováčka v soutěži má také skupina E. A tám je tým TJ Sokol Česká Třebová II. Také účastní kvalifikace o extraligu se zde najde. A to tým TJ Junior Brno. VK Znojmo – Přímětice, TJ Spartak Polička, TJ Svitavy a TJ Slovan Moravská Třebová skupinu doplňují.

Poslední skupina skrývá hned dva B týmy extraligových účastníků. A to VK Královo pole Brno a TJ Ostrava. ŠSK IR – Progres Bílovec si soutěž uhrál v kvalifikaci. A trojice VSC Zlín, TJ Nový Jičín a ŠSK při Gymnáziu Šlapanice jsou dalšími účastníky soutěže.

Jak sami vidíte, našlo se hned několik zajímavých konfrontací ve skupinách 1.ligy juniorek. Sezóna, které se rozběhne v září však bude dlouhá, a my Vás budeme o všem informovat.