- Rubrika

První záběry Normalu jsou na internetu

2.1.2009

Dobový thriller s Milanem Kňažkem, Pavlem Gajdošem a Dagmar Havlovou, natočený podle skutečného případu masového vraha, zveřejňuje na internetu první kino trailer. K dispozici je i první sada fotografií.

Produkce filmu umístila ukázku s poutavými záběry režiséra Julia Ševčíka a kameramana Antonia Riestry pouze na své stránky, přesto okamžitě vzbudil pozornost a nebývale pozitivní ohlasy. Todd Brown na renomovaném americkém serveru Twitch (www.twitchfilm.net) napsal, že „Ševčík dal dohromady něco skutečně výjimečného, film nasnímaný omračujícím způsobem a překypující energií.“ Trailer také dostal maximální počet 5 hvězdiček na serveru Moviezone.cz.
Nyní jsou první záběry z očekávaného filmu odehrávajícího se ve 30. letech minulého století ke stažení na adrese: www.normalfilm.cz nebo na ftp distributora filmu ftp.bontonfilm.cz. Na stejných adresách je ke stažení také první oficiální sada fotografií z filmu.

„Vynikající ohlasy na náš teaser mě moc potěšily! Víme, že upoutávky bývají velmi často bolestí českých filmů, takže jsme se té naší věnovali s velkou péčí. Spolu s dokončováním filmu už pracujeme i na delším traileru, který by měl být hotový někdy v polovině února a který už i trošku poodhalí děj Normalu,“ slibuje Ševčík.

Na teaser k Normalu začala odkazovat i některá média, čtenáři a uživatelé ho intenzivně hodnotili už několik hodin po zveřejnění, a to velmi kladně.

Premiéra thrilleru Normal je plánovaná na jaro. Všechny záběry již má štáb hotové. Producentem filmu je Axman Production, českou distribuci snímku zajišťuje společnost Bontonfilm.