- RubrikaSportuj

První kolo českého poháru nám přineslo bronzovou radost!

16.10.2013

O uplynulém víkendu zavítala dvě ostravská žákovská družstva pod vedením trenérů Saida a Dvořáka do Nového Jičína, aby v posledním rozřazovacím turnaji, který se zároveň počítá do dlouhodobé soutěže českého poháru, poměřili se zbylými čtrnácti týmy z Čech a Moravy. Strategie je i pro letošní sezonu jasná. V prvním týmu Ostravy jsou hráči ročníku 98 a 99, ve druhém ročníku 99 a 2000 s doplněním o nejtalentovanější mladší žáky.

Sestavy:

VK Ostrava A: Wrobel, Mokrosz, Bauman, Šelong, Janošec, Hok (Střídali: Potysz, Kozel, Szimutko, Kardosz).

VK Ostrava B: Schwachula, Dastík, Říman, Václavek, Pospíšil, Konya (Střídali: Machaczek, Delong, Dědic).

A tým vyhrál suverénně svou čtyřčlennou skupinu. Postupně porazil bez ztráty setu Přerov, Brno a Krnov. Zvlášť výhra nad Brnem se cení, protože to byl nakonec finálový soupeř celkového vítěze 1. kola poháru, kluků ze Znojma. Ve čtvrtfinále ostravští porazili Zlín 2:0. V semifinále v nervy drásajícím utkání rozhodoval opět s Brnem třetí set, který ostravští prohráli 13:15. Nakonec z toho tedy bylo a také v průběžném pořadí českého poháru je třetí místo po výhře 2:0 nad prvním týmem Nového Jičína.

B tým ve skupině neuspěl. Postupně nestačil na ŠSK Beskydy, Českou Třebovou a Svitavy, aniž by uhrál set. Kluci se však z porážek otřepali. Pokořili rezervu Nového Jičína a ŠSK Ostrava a nakonec skončili v dolní osmičce na pátém místě a zatím jsou po prvním kole poháru na 15. místě. Následující víkend čeká starší žáky krajský přebor. A tým zajíždí na turnaj do Frýdku – Místku, B tým do Krnova