- RubrikaSportuj

Prostějov vstoupil do finále rázně, výhrou 3:0

21.4.2013

Extraliga volejbalistek má za sebou již první finálový zápas. Favorit z Hané hladce vyhrál první finále proti Olympu Praha 3:0 a druhé utkání, které se hraje v neděli, může ještě více napovědět.

Prozatím prošly prostějovské volejbalistky play-off se ztrátou dvou setů. A Olymp Praha další set na úkor Prostějova nepřidal. Olymp sice několikrát v sezóně Prostějov potrápil a jednou dokonce porazil, první finále však bylo úplně o něčem jiném.

Úvodí set ovládl domácí tým, servisem i na síti byl Olymp stále pod tlakem. V prvním setu uhrál Olymp pouze 15 bodů. Podobné to bylo i v setu druhém, tentokrát bylo skóre 25:18 pro Prostějov. Nejlepší set z pohledu Olympu byl ten třetí. Domácí hráčky nestíhaly útoky Olympu a koncovka byla vyrovnaná až do stavu 22:22. Poté však bodoval jen Prostějov.

Bronzové medaile obhájily hráčky Olomouce. Ty po výhře v Přerově deklasovaly hostující hráčky i v náhradní hale ve Šternberku.