- RubrikaNEWS

Proslulé slatinové Lázně Velichovky krachují! Situace se mění od hodiny k hodině.

12.7.2013

České a proslulé slatinové  Lázně Velichovky končí! Lázně Velichovky krachují a jejich dluh činí už 50 milionů korun. Posledních pár dní se v místní  jídelně už skoro nic nevařilo, neboť nebyly peníze na jídlo pro hosty. Ptali jsme se lázeňských hostů, jak to vnímají a skoro všichni se shodli na tom, že si do lázní jeli užít klidu a relaxovat. Místo toho se nyní musí stěhovat do Janských Lázní a nebo ukončit lázeňský pobyt úplně. “ Hlavní sestra nyní přesouvá pacienty do Janských Lázní a pokud to jde, tak i některé pacienty posílá do lázní, které jsou blízko jejich bydliště (pokud je to možné).“ uvedla lázeňská pacientka. Lázně propustili už většinu lázeňských zaměstnanců nebo jim daly neplacenou dovolenou. “ Hodinu od hodiny se situace v lázních mění“ uvedli pacienti Lázní Velichovky.

Během dnešního dopoledne už většina hostů definitivně odjíždí. Do poledních hodin probíhají poslední procedury, masáže apod.
Pacienti, kteří si zakoupili v Lázních Velichovkách ( v areálu) ubytování a stravu v přepočtu 20 000,- nedostanou žádné peníze nazpět.

Pověstné lázně v Třeboni prázdné

Slavné lázně, jako jsou například Lázně Třeboň propouštějí až  40% zaměstnanců jen pro nedostatek klientů. Lidé, kteří se do těchto lázní nemohli před rokem dostat, nyní mohou. Nastává však další problém – peníze.

Karlovy Vary, Mariánské Lázně se ještě drží kvůli zahraničním klientům

Velké lázně se však ještě drží a peněz mají dost. Je tomu díky velkým útratám zahraničních pacientů ( Rusů, Němců apod.), kteří si za kvalitu velice rádi připlatí. Proto se i lázeňská města přestavují a na každém rohu najdete obchod se značkovým zbožím od světových návrhářů a výrobců.

foto: velichovky.cz

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...