- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Projekt podporující stáže pro hendikepované studenty spuštěn na Jobs.cz

16.6.2013

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) se zapojenými partnery právě spustil na portálu Jobs.cz sekci volných pozic v rámci projektu Start bez překážek. Projekt dává možnost studentům a absolventům vysokých škol se zdravotním postižením zapojit se do pracovních stáží ve významných firmách v České republice a získat tak odborné zkušenosti.

Start bez překážek byl spuštěn na začátku března ve spolupráci s Tesco Stores ČR, HOPI, Unilever, L’Oréal a vysokými školami. Právě v těchto společnostech dostanou studenti a absolventi vysokých škol šanci vyzkoušet si odbornou půlroční praxi. Jednotlivé nabízené pozice naleznou zájemci již nyní na portálu Jobs.cz (startbezprekazek.jobs.cz). Vybrat si mohou ze stáží v oborech nákup, obchod, marketing, logistika, finance, personalistika nebo management.

„Již sedmým rokem se věnujeme podpoře lidí se zdravotním postižením a jejich uplatnění na běžném pracovním trhu. Nechceme však zapomínat ani na studenty, kteří svoji profesní dráhu teprve začínají, a proto jsme se je rozhodli motivovat a dát jim příležitost,“ říká Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP.

Společnost Unilever je dlouhodobým zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením. „Lidé se zdravotním postižením mají na trhu práce složitější pozici a jedná-li se o studenty bez praxe, je jejich situace ještě těžší. Proto se Unilever rozhodl projekt Start bez překážek podpořit a nabídnout těmto lidem dlouhodobé stáže, které jim zajistí jednodušší start do pracovního života,“ uvádí k projektu Michaela Holmanová ze společnosti Unilever.

Významným partnerem projektu Start bez překážek je společnost LMC, provozovatel portálů Jobs.cz a Prace.cz. Nabízené pozice včetně všech potřebných informací k průběhu stáží naleznou zájemci na portálu Jobs.cz ve speciálně vytvořené sekci projektu (startbezprekazek.jobs.cz).

„Počet dostupných stáží je v České republice dlouhodobě nízký, nestačí uspokojit všechny zájemce z řad studentů, kteří čelí ostré konkurenci na pracovním trhu. Mladí lidé se zdravotním postižením mají v tomto ohledu situaci ještě komplikovanější. Velmi vítáme možnost podpořit projekt, který jim otevře cestu k zajímavým pracovním zkušenostem a rozjezdu úspěšné kariéry,“ uvedl Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC