- RubrikaNEWS

Projekt Čtení pomáhá už daroval 14,5 milionu korun. Zapojilo se již přes stotisíc mladých čtenářů

24.9.2012

Projekt Čtení pomáhá překročil hranici 100 tisíc zapojených dětí. Celkem už bylo rozděleno 14,5 milionu korun a uzavřeno 154 dobročinných aktivit. A zájem číst a pomáhat potřebným neubývá. Průměrně se každý den do projektu přihlásí dalších 100 nových čtenářů.

Během sedmnácti měsíců fungování Čtení pomáhá se do projektu na jeho stránkách www.ctenipomaha.cz zaregistrovalo již 100 tisíc mladých čtenářů. „Zájem žáků a studentů stále trvá, každý den se do Čtení pomáhá zapojí 100 nových dětí, což těší nejen mě a další ambasadory projektu, ale zejména ty, kterým děti pomáhají,“ říká spisovatelka Alena Ježková.

Mladí čtenáři, kteří po přečtení knihy a správném zodpovězení testových otázek získají padesátikorunový kredit, rozdělili charitám už 14,5 milionu korun a uzavřeli celkem 154 charitativních projektů. A jejich pomoc byla opravdu různorodá. Děti pomáhaly svým vrstevníkům i dospělým se zdravotním postižením, dětem ze sociálně slabších rodin, zvířatům v nouzi a přispívaly také na výcvik asistenčních psů. Pomoc směřovala i do zahraničí, a to například dětem do Afriky nebo indiánům do Peru.

Na seznamu knih zařazených do Čtení pomáhá je v tuto chvíli celkem 292 titulů. Nejoblíbenějším z nich je Harry Potter od J. K. Rowlingové, z českých titulů vede Bylo nás pět od Karla Poláčka.