- RubrikaLIFESTYLE

Proč si zvolit virtuální sídlo?

27.3.2017

Plánujete založit firmu, nebo již podnikáte? V obou případech je nezbytností sídlo. Pokud se podíváme na klasické možnosti, které v tomto směru existují, tak lze mít sídlo:

  • V pronajaté kanceláři
  • Ve vlastní kanceláři
  • Na adrese trvalého bydliště

Nic z toho ale není tak ideální, jako virtuální sídlo. A to proto, že u něho můžete bez problémů zvolit i jakákoliv velká města. Lze mít třeba sídlo firmy v Bratislavě, nebo v Praze. Díky tomu bude mít vaše firma větší prestiž a stoupne v očích jak případných obchodních partnerů, tak třeba i v očích vašich zákazníků.

Cena je velmi příznivá

Nezapomínejme také na to, že tento typ sídla zaujme také svou cenou, která je třeba v porovnání s klasickým pronájmem podstatně nižší. Pokud budeme konkrétní, tak i lukrativní virtuální sídlo vyjde o poznání levněji, než klasické možnosti. Navíc není jakýkoliv problém s tím, že byste si nemohli vybrat třeba konkrétní město, nebo konkrétní ulici. Nabídka sídel je v tomto ohledu velmi rozsáhlá a my musíme objektivně říci, že vybrat si takové, které bude vyhovovat velké ale i malé firmě rozhodně není jakýmkoliv problémem.

Nabídka služeb zaujme každého

Nejprve se podívejme na fakt, že každé virtuální sídlo samozřejmě splňuje veškeré zákonné požadavky. I úsporné registrační sídlo totiž nabídne to, že daná adresa bude označena názvem firmy, stejně jako nabídne i to, že zde bude zaručený příjem pošty. Dále nezapomínejme na to, že mnoho sídel nabízí i různé doplňkové služby. A jaké konkrétně? Je to třeba možnost přeposílání pošty, stejně jako to mohou být různé kancelářské služby spojené s tiskem, nebo skenováním. Dále to ale může být třeba i krátkodobý pronájem zasedací místnosti, nebo podobné služby, pokud podnikatel i v rámci virtuálního sídla potřebuje určité zázemí. Třeba na setkání s obchodními partnery, nebo kvůli návštěvě z některého z úřadů.