- RubrikaNEWS

PROČ HRÁT KÓD SLOMON PRÁVĚ V ČERVENCI?

21.7.2014

Nedávno jsme Vás informovali o hře Kód Salomon. Ti, kdo se zapojí do hry Kód Salomon v červenci, získají možnost vyhrát tablet, designová sluchátka nebo kapesní powerbanku. V sobotu 26. července v 10:00 bude ve vstupní hale Gongu v Dolních Vítkovicích zahájen herní den, který změří síly rodinných i dalších týmů na trase krátkého scénáře označovaného ve hře jako A1.

Pro slosování v soutěži ale stačí pouze registrovat svůj tým do hry během července nebo například splnit jeden její úkol. Slosováni budou i ti, kdo se zastaví u stánku Kódu Salomon na Colours of Ostrava a zašlou odsud pozdrav přátelům vyfotografovaný v kulisách hry, a dále ti, kteří si zde zahrají speciální minihru v terénu bez použití telefonů. Šanci dostanou i tací, kdo budou v červenci referovat o Kódu Salomon na některé ze sociálních sítí a dají o tom vědět na email kod.salomon@ostrava.cz. Za každý zmíněný počin lze získat jeden vstup do osudí, čili největší šanci mají ti, kdo splní všech deset zadání. Výherci pak budou vyhlášeni na facebookových stránkách Kódu Salomon 5. srpna 2014.

KOUZELNÁ ODMĚNA

Největší odměna je ovšem připravena pro všechny, kdo jeden ze tří scénářů dohrají do konce a město od zlé moci talismanu zachrání, a to kdykoliv během roku. Talisman je totiž ukryt v reálně existující skrýši na tajném místě. Když hráč skrýš objeví, talisman ožije v jeho telefonu a s pomocí magie – totiž současné technologie – se zjeví v okouzlující 3D podobě přímo v prostoru jako živý. Tento zázrak si pak každý může s sebou odvézt domů jako památku na hru i Ostravu, a pochlubit se přátelům skutečně horkou technologickou novinkou.

Kód Salomon je po úvodní testovací fázi plně funkční a dostupný v appstorech obou nejrozšířenějších mobilních platforem – iOS a Android.

Trailer hry namluvený ostravským hercem Norbertem Lichým si pusťte zde: https://www.youtube.com/watch?v=vHwUob-HQg8

Informace o hře najdete také na www.kodsalomon.cz, včetně krátkých ukázek pětidílného animovaného komiksu, který je jinak zamčen ve hře.  Novinky a pořádané akce jsou průběžně vyvěšovány na facebookovém profilu hry:  https://www.facebook.com/pages/Kód-Salomon/257607657746073.

O iniciátorech a tvůrcích Kódu Salomon:

Ostrava se v posledních letech staví ke svému průmyslovému dědictví čelem a proměňuje se každým dnem. Zatímco dříve byly zavřené železárny a vytěžené doly tíživou vzpomínkou na „černé město“, dnes se severomoravské metropoli začíná přezdívat „město budoucnosti“. Ostrava investuje nejen do svých industriálních památek a stává se unikátní turistickou destinací, výjimečnou v evropském měřítku. Vizionářsky přistupuje město i k turistickému ruchu. Projekt je spolufinancován z rozpočtu regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

Kód Salomon je originální hra, kterou technologicky vystavěli vývojáři firmy Intelis a obsah vytvořila firma Gameleon, jež se na novátorské turistické mobilní aplikace s příběhovou náplní specializuje.