- Rubrika

Přijďte podpořit školu v africkém Togu

30.5.2009

Vysoká negramotnost obyvatel afrického Toga byla impulsem k činnosti francouzské nestátní neziskové organizace Ecole Secours, na níž navazuje český projekt „Školu dětem“, který zaštítila organizace Humanistické hnutí. Přijďte tento projekt podpořit na jeden ze dvou konaných benefičních koncertů v Praze a v Českých Budějovicích.

Organizace Humanistické hnutí působí v Čechách od roku 1994. Tato organizace se věnuje rozvojovým projektům Kampaně lidské podpory v Africe a Asii, což je například adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku, lékařské osvěty, kurzy pro dobrovolníky, atd. A rozhodla se zaštítit právě projekt „Školu dětem“. 

Tento projekt zaměřuje svou činnost na postavení nové školy v Togu, které je státem na západním pobřeží Afriky. Na ploše 56 000 km² tu žije kolem 5 milionů obyvatel, kteří žijí většinou ve velké bídě. Možnost, jak zlepšit životní situaci obyvatel, je zvýšit úroveň vzdělání, aby samotní občané mohli přispět k rozvoji. 

K podpoře tohoto projektu jsou připraveny dva benefiční koncerty v Praze, kde proběhne divadelní představení skupiny Veselé Skoky s představením „Na hlavu“ a v Českých Budějovicích, kde se Vám předvede hudební skupina Tiditade (africký tanec a hudba) a divadelní skupina Arte della Tlampač. Zážitek bude jistě nezapomenutelný…

„Báječný večer nabitý absurdními divadelními scénkami, divokými africkými bubny a vášnivými tanečnicemi, a to vše na podporu výstavby nových škol v Togu v Africe.“, říká pořadatel koncertu v Českých Budějovicích.

Cena vstupenek:
Praha (22.6.2009 od 19 hod. Štěpánská 35 – sál Francouzského institutu.) 200 Kč – vstupenky možno zakoupit na www.ticketstream.cz
České Budějovice (18. 6. 2009 od 19 hod. Solnice) 150/120 Kč – vstupenky možno zakoupit na www.bazilika.cz

foto: TiDiTaDe (www.tiditade.cz)