- RubrikaNEWS

PREZIDENTSKÉ VOLBY: Česko poprvé v historii volilo svého prezidenta. Do druhého se probojovali Zeman a Schwarzenberg

12.1.2013

Česko má za sebou historické první kolo přímé volby prezidenta České republiky. Občané České republiky volili od 11.-12.1 z 9 kandidátů. Volit přišli i samotní kandidáti a dokonce i současný prezident Václav Klaus. Od dnešních  odpoledních hodin se po celé republice ve všech okrscích sčítaly hlasy kandidátů.

Do „TOP 2“  se dostali kandidáti Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman. Mají tak možnost zúčastnit se 2. kola prezidentských voleb. Mezi nimi se rozhodne o následujícím prezidentu České republiky. Zájem o prezidentské volby byl nečekaně veliký, což znamená, že občané chtějí o nové hlavě státu ČR opravdu rozhodnout. I lidé, kteří nikdy volit nebyli, se těchto voleb zúčastnili. Volební účast byla 63,13 %, podle některých médií je to největší za posledních 12 let.

Aktuální statistiky voličů:

Miloš Zeman-24,22
Karel Schwarzenberg- 23,4%
Jan Fischer-16,35%
Jiří Dienstbier-16,12%
Vladimír Franz-6,84%
Zuzana Roithová-4,95%
Taťána Fischerová-3,23%
Přemysl Sobotka- 2,46
Jana Bobošíková – 2,39 %

foto: idnes.cz

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...