- RubrikaKULTURA

PŘEDSTAVUJEME KAPELY SPECIÁL: All sounds allowed

23.9.2013

Z letních festivalů, jsme si pro Vás nechali několik zajímavých rozhovorů se známějšími kapelami nejen z České Republiky. V prvním speciálu Vám přineseme rozhovor s polskou skupinou All sounds allowed. Ta je zvláštní tím, že své koncerty hraje například na soustruhy a další kutilské nástroje.

Kdy vaše kapela začala?

Tak All sound allowed začalo v roce 2004. Už je to trošku doba.

Vaše kapela byla v talentové soutěži. Jak jste se tam dostali?

Vlastně jsme byli ve dvou takovýchto soutěžích v Polsku. Jedna z těch soutěží dokonce kontaktovala nás. Oni nám zavolali, jestli se chceme zúčastnit. V té době jsme byli taková garážová kapela. A tato soutěž nám velmi pomohla dostat se tam, kde jsme. Profesionálně. A ta druhá byla loňský rok. Tam jsme se připomenuli.

Jak vzniká vaše muzika?

Začněme vždy s hledáním nových soundů pro naší muziku. První krok je vždy vytvořit nějakou kompozici. A rytmus. A potom to všechno nějak přijde samo. Já si píšu texty, uděláme trošku té elektroniky. Ale hlavně to nejdůležitější je beat. Je to pro nás to nejdůležitější.

Kde berete nápady na Vaší show, protože ty jsou opravdu zajímavé a velké.

Chceme si všechny naše koncerty hlavně užít. Prostě se jen sejdeme, chceme, aby to dobře znělo a chceme, abychom taky pěkně vypadali (smích). Je to spíše spontánní než nějak nacvičené.

A kde berete své nástroje a nápady na ty další a nové?

Vlastně my jsme začínali jako rocková skupina. Ale po nějakém to roce hraní v garáží, že je to nuda. A že to dělá každý. A že chceme dělat něco jiného. Trošku jsme se spřátelili s takovou malou továrnou u Wroclawi, to je naše rodné město. Tak tam jsme začali. A díky nim také máme takový sound jako máme.

Hráli jste v České Republice předtím někdy?

Ano, poslední náš koncert proběhl na Sázavafestu. Předtím jsme hráli ještě dvakrát v Olomouci. Bylo to krásné město.

Jak bys popsal Vaší muziku?

Je to něco jako industrial jungle, industrial electro rock. Nemáme styl, hledáme a zkoušíme více stylu.

Někteří fanoušci Vás přirovnávají k Depeche Mode, kteří hrají na odpad.

Opravdu, no tak to je skvělé (smích)

Máte tedy nějaké idoly?

Máme jich moc, posloucháme dost muziky. Ale Depeche Mode jsou hodně oblíbení. Posloucháme ale také Radiohead. Hledáme inspiraci všude.

Jak jste přišli na jméno kapely?

All sound allowed mluví samo za sebe. Hledáme nové zvuky, styly a všechno. Jméno je prostě náš nápad na muziku.

Vaše muzika je velká chemie.

To je pravda. Aby to všechno sedělo dohromady, chce to dost času. Když máme zkoušet nějaké novinky, musíme umět od všeho něco. Prostě experimentujeme. Někdy řežeme, někdy spojujeme. Je to prostě jak říkáš, chemie.

Máš nějaký vzkaz pro české fanoušky?

Samozřejmě. Jak se říká: „Ukliďte si svůj odpad!“ A nechtě svět čistý.

A co plány do budoucnosti?

Loni jsme vydali naše debutové album. Takže budoucnost je jasná. Natočit nové. A doufáme, že se to stane velmi brzo. Nyní doděláváme naše nové studio.

Jak to studio vypadá?

Vlastně jako malá továrna.