- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Představujeme vysoké školy – Vysoká škola ekonomická

28.1.2014

Dnes jsme připravili lahůdku zejména pro milovníky čísel a počtů. Věnovat se budeme Vysoké škole ekonomické v Praze.

Jde o největší veřejnou vysokou ekonomickou školu v České republice. Založena byla v roce 1953. Jde o druhou největší vysokou školu sídlící v Praze.

Vysoká škola ekonomická se sestává z šesti fakult – financí a účetnictví, mezinárodních vztahů, podnikohospodářská, informatiky a statistiky a národohospodářská. Tyto fakulty mají své sídlo v Praze. Výjimkou je poslední šestá Fakulta managementu, která sídlí v Jindřichově Hradci.

K životu na VŠE neodmyslitelně patří na třicet studentských spolků a organizací, z nichž můžeme zmínit třeba AIESEC, Klub cestovatelů VŠE, Divadelní spolek FaMa a mnoho dalších. Studenti VŠE také každoročně organizují akce na podporu dárcovství krve a od roku 2011 spolupracují s IKEMem a snaží se podpořit i dárcovství kostní dřeně. Na škole pravidelně vycházejí i studentská periodika – ECONOMIX a Studentský list.

Pro zájemce o studium je připraveno množství studijních oborů v bakalářských, magisterských a doktorských programech. Informace o přijímacím řízení pro jednotlivé fakulty naleznete zde.

Škola svým budoucím studentům umožňuje absolvovat i přípravné kurzy k přijímací zkoušce. Kurzy se týkají matematiky, angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny, k dispozici je také kurz češtiny pro cizince. U všech těchto kurzů se hradí kurzovné.

Pro zvolení této vysoké školy hraje i bohatý pražský kulturní život. Jsi rád v centru dění a baví tě čísla? Pak je VŠE jasná volba!

Michaela Marková

Vždycky bylo mým snem stát se novinářkou. Tak proč ne u mezinami.cz? :-)