- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Představujeme vysoké školy – Univerzita Karlova

23.1.2014

Jak jsme vám slíbili v minulém článku, budeme postupně představovat významné české vysoké školy, abychom pomohli budoucím vysokoškolákům s výběrem. Dnes se podíváme na naši nejstarší – Univerzitu Karlovu.

Karlova univerzita byla založena, jak jistě každý ví, v roce 1348. Jde o naši nejstarší vysokou školu, která je veřejná, tedy neplatí se na ní školné. Celá univerzita se skládá ze 17 fakult, a to od teologických, přes lékařskou, právnickou, pedagogickou, přírodovědeckou až po matematicko-fyzikální, fakultu tělesné výchovy a sportu nebo fakultu humanitních studií. Jak je vidět, záběr je opravdu široký a z nabídky více než 300 akreditovaných studijních programů s více než 640 studijními obory si vybere i ten nejnáročnější zájemce.

Pokud budou budoucí studenti hledat nějaké vyžití v rámci UK, nabízí univerzita několik svých spolků. Jedná se o tři hudební soubory – Sbor Univerzity Karlovy, Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy a Smíšený pěvecký sbor Univerzity Karlovy. „Karlovka“ má také svůj vlastní orchestr. Univerzita má i svůj vlastní časopis Forum i s jeho internetovou verzí, studenti pak spravují informační portál UKáčko.cz a vydávají časopisy Sociál (Fakulta sociálních věd), FFakt (Filozofická fakulta), Humr (Fakulta humanitních studií) a Primalex (Právnická fakulta).

Kdo si jednou vybere některou z fakult Univerzity Karlovy, bude studovat v místech, kde studovali například Edvard Beneš, Karel Čapek, Alois Jirásek, Milada Horáková nebo Michal Viewegh.

Praha nabízí „svým“ studentům obrovské možnosti, které se týkají vyžití mimo školu. Ve městě je nepřeberné množství hospůdek, kavárniček, klubů nebo sportovních zařízení, která mohou všichni dosyta využít. K dispozici je také spousta nákupních center, která disponují multikinem.

Nevýhodou pražského studia může pro někoho být vzdálenost, kterou bude muset při cestě do školy urazit. Leckdy se stane, že kolej se nachází na druhé straně města, než budova navštěvované fakulty. Kdo se ovšem tohohle nezalekne, čeká ho pár let v pulzující metropoli naší krásné republiky.

Pro více informací o Univerzitě Karlově a jejích jednotlivých fakultách klikněte ZDE!!!

Michaela Marková

Vždycky bylo mým snem stát se novinářkou. Tak proč ne u mezinami.cz? :-)

Podobné články