- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Představujeme vysoké školy – Univerzita Hradec Králové

25.1.2014

V našem dalším článku, který vám představuje české vysoké školy, se zaměříme na Univerzitu Hradec Králové.

Jak se lze dočíst na oficiálních stránkách univerzity, ve srovnání s jinými českými univerzitami je velmi mladá. Skládá se ze čtyř fakult – Filozofické fakulty, Pedagogické fakulty, Fakulty informatiky a managementu a Přírodovědecké fakulty. Součástí UHK je také Ústav sociální práce.

Pro zájemce o studium, tedy své budoucí studenty, nabízí UHK třicet studijních programů, v jejichž rámci je možné si vybírat ze zhruba stovky studijních oborů. Toto množství oborů nabízí univerzita v rámci bakalářských, magisterských, navazujících magisterských i doktorských stupních studia.

Komplex Univerzity Hradec Králové je složen z několika samostatných budov, kde probíhá výuka. V budoucnosti je v plánu vybudovat moderní kampus kolem hlavní budovy a soustředit tak výuku na všech fakultách do jednoho místa.

Pro budoucí studenty zajišťuje univerzita i ubytování na univerzitních kolejích. Studenti mohou být ubytovaní na Palachových kolejích, které jsou situované v městské části Nový Hradec nebo v případě naplněnosti této budovy mohou využít možnost ubytovat se v objektu Univerzity Karlovy v objektu Na Kotli, kde sídlí i menza pro všechny studenty.

Co se týče mimoškolního vyžití v Hradci, k dispozici je nepřeberné množství hospůdek, kavárniček a restaurací. Namátkou lze jmenovat Maty´s bar, který sídlí přímo na Palachových kolejích, kavárna a restaurace U Knihomola sídlící na Velkém náměstí nebo kavárna CrossCafe, která má svou provozovnu ve Studijní a vědecké knihovně, tedy jen pár kroků od hlavní budovy UHK.

Na své si v Hradci přijdou i milovníci sportu. Nepřeberné množství fitness studií nabízí spoustu sportovních programů od squashe, přes jumping až třeba po břišní pekáč. Z jejich nabídky si vybere i ten nejnáročnější zákazník. V Hradci je k dispozici také zimní stadion s veřejným bruslením nebo Městské lázně s aquaparkem a padesátimetrovým plaveckým bazénem.

Jako všechno, může mít pro někoho studium v Hradci i jisté nevýhody. Pro spoustu lidí je to třeba autobusové nebo vlakové spojení domů. Ale v dnešní době chytrých telefonů a facebooku má i tenhle problém své řešení. Není nic jednoduššího, než se seznámit a jezdit domů autem. Spokojené budou obě strany a o nové známosti přece na „vejšce“ jde!!!

Pro více informací navštivte oficiální stránky UHK!!!

Michaela Marková

Vždycky bylo mým snem stát se novinářkou. Tak proč ne u mezinami.cz? :-)

Podobné články