- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Představujeme vysoké školy – Slezská univerzita

24.2.2014

Dnes se podíváme na vysokou školu, která sídlí v Opavě. Ano, máte pravdu, jde o Slezskou univerzitu.

Jde o velmi mladou vysokou školu, která byla založena po roce 1989 v návaznosti na celkový demokratický vývoj. Univerzita vznikla až v roce 1991, a to sloučením Filozofické fakulty v Opavě a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Slezská univerzita se skládá ze tří fakult – filozoficko-přírodovědecké, fakulty veřejných politik (obě v Opavě) a obchodně podnikatelské (Karviná) – a jednoho vysokoškolského ústavu, kterým je Matematický ústav v Opavě.

ásti SLU posílat do 28. února 2014. .

Informace o přijímacím řízení nalezne uchazeč na webových stránkách jednotlivých fakult. Student má možnost zapojit se do mnoha studentských organizací, které při škole působí. Jedná se např. o AIESEC, Asociaci studentů a přátel Slezské univerzity, internetový zpravodaj PIKS TV, komorní pěvecký sbor Slezské univerzity, Sdružení historiků ČR (Opavská pobočka), Studentské politologické fórum nebo Univerzitní sportovní klub.

Slezská univerzita a její obrovský rozptyl nabízených oborů jsou vhodnou volbou i pro nejnáročnější uchazeče. Více informací (zejména k přijímacímu řízení) naleznete na stránkách Slezské univerzity a na stránkách jejích fakult.

Michaela Marková

Vždycky bylo mým snem stát se novinářkou. Tak proč ne u mezinami.cz? :-)