- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Představujeme vysoké školy – Česká zemědělská univerzita

21.2.2014

Naše hlavní město je plné všemožných vysokých škol, tudíž se i dnes budeme věnovat pražské vysoké školy, kterou je Česká zemědělská univerzita.

Univerzita sídlí v pražské čtvrti Suchdol. Založena byla před více než sto lety, roku 1906 císař František Josef I. schválil zřízení nového samostatného zemědělského oboru při ČVUT. Roku 1920 pak vznikla Vysoká škola zemědělského a lesního inženýrství. Samostatná Vysoká škola zemědělská vznikla roku 1952, v roce 1995 byla přejmenována na Českou zemědělskou univerzitu.

ČZU nabízí svým uchazečům celkem šest fakult (Provozně ekonomická fakulta, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technická fakulta, Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta životního prostředí a Fakulta tropického zemědělství) a jeden vysokoškolský institut (Institut vzdělávání a poradenství).

Pro nové studenty je připraveno 40 bakalářských, 49 magisterských a 17 doktorských studijních programů. Studium na ČZU je třístupňové – bakalářské, navazující magisterské a doktorské.

Co se týče přijímacího řízení, jeho průběh si stanovuje každá z fakult sama. Na Provozně ekonomické fakultě na vás čeká test z matematiky a cizího jazyka (v případě cizinců jde o test z českého jazyka), na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů se připravte na test z biologie a chemie, případně pouze z biologie.

Technická fakulta připravuje pro uchazeče test z matematiky a fyziky, Fakulta lesnická a dřevařská pak test z biologie, matematiky nebo fyziky, v případě, že se uchazeč hlásí na obor Lesnictví, Dřevařství nebo Provoz a řízení myslivosti, a ještě nestudoval na žádné vysoké školy, přijímací zkoušku nekoná. Stejná možnost je u vybraných oborů i na Fakultě životního prostředí, jinak uchazeč koná písemný test z biologie, chemie, matematiky a eventuálně z všeobecného přehledu.

Na Fakultu tropického zemědělství se dostane ten, kdo splní test z biologie nebo matematiky a cizího jazyka (v případě cizinců jde opět o český jazyk). Možnosti, jak trávit volný čas, není třeba v Praze dlouze představovat, každý si tady přijde na své.

Pro více podrobnějších informací stačí kliknout na oficiální stránky ČZU!

Michaela Marková

Vždycky bylo mým snem stát se novinářkou. Tak proč ne u mezinami.cz? :-)

Podobné články