- RubrikaKULTURA

Představujeme remixéry Clarinet Factory – díl první

22.1.2014

Nedávno jsme Vás informovali o dvojalbu sestavy Clarinet Factory – http://www.mezinami.cz/zkulturni-se/predstavujeme-dvojalbum-clarinet-factory/ A nyní Vám představíme všechny remixéry.

Universal Loosers

Pod hlavičkou remixerského projektu Universal Loosers se skrývá dvojice Josef Sedloň a Jaromír Bednař. Prvního asi není třeba představovat – Sedloň už dvě dekády patří k hlavním hybatelům na poli elektronické hudby v České republice, ať už z pozice DJe, osobnosti Radia 1 či dramaturga Music Infinity či Festivalu Spectaculare. Druhý jmenovaný vystupuje také jako Jock The Lock či Atomise a patří k výrazným postavám domácí bass/dubstep scény. Má za sebou například remixy pro Načevu nebo společný singl se Sonority.

bvdub

Samotář, individualista a velký originál, to je Brock Van Wey, který se pod jménem dnes už kultovního projektu bvdub pohybuje ve vodách ambientní elektronické hudby s občasnými výlety do techna, breakbeatu či deep house. Striktně odmítá být součástí jakýchkoliv scén či se podřizovat škatulkám a po roce 2001 se ze San Francisco odstěhoval do Číny, kde v izolaci tvoří osobitou, volnomyšlenkářskou hudbu. Osamělost a nutnost vyjadřovat se skrze své nahrávky má patrně za následek i nadprodukci materiálu – ročně Van Wey alias bvdub vydává hned několik desek.

Hidden Orchestra

Jako ideální soundtrack k nočním procházkám, tak by se dala popsat hudba skotského post-jazzového kolektivu Hidden Orchestra, který fascinaci atmosférou temné noci ostatně vetknul i do názvu svého debutu Night Walks. Tým kolem multiinstrumentalisty Joe Achesona včetně zpěvačky Poppy Ackroyd se ale rozhodně nevyžívá jen v rozjímavých náladách, jejich nahrávky a živá vystoupení maximálně těží z energické nálože dvou bicích. Na jejich druhé desce Archipelago, jež nabízí originální fúzi jazzu, post-rocku a ambientu, hostuje na klarinet i Tomáš Dvořák alias Floex.

Roman Rai & Pavel Bidlo

Roman Rai a Pavel Bidlo aka Loopichi jsou pražská dvojka kamarádů, která tráví hodně času ve studiu, kde vytváří soulful elektronickou taneční hudbu. Pavel Bidlo je jedna z ikon pražské taneční kultury devadesátých let a dlouholetý rezident legendárního klubu Radost FX. Do paměti fanoušků se zapsal kompilacemi ze série House Party, ale produkoval i vlastní tracky a remixoval třeba Vltavu nebo Kryštof. Roman Rai se mezi pražskou DJskou špičku propracoval na konci devadesátých let, od poloviny nulté dekády se věnuje i vlastní tvorbě v žánru progresivního house. Vydal album Tokyo, několik EPček a remixoval například Dannyho Howlese nebo Deep Forest.