- RubrikaKULTURA

PŘEDSTAVUJEME KAPELY: Black Dolphins změnili sestavu a začínají v novém

10.9.2013

Žďárská kapela Black Dolphins měla poslední měsíce lehce krušné. Proč? To se dozvíte v rozhovoru s bubeníkem Šabim a kytaristou Konym.

Proč jste změnili sestavu?

Šabi: Nedá se úplně říct, že bychom změnili sestavu. Okolnosti nás ale donutily rozloučit se s oběma slečnami a sehnat si nové. Vrátila se nám Marťa, takže nová je vlastně jenom Hanča. Zatím musím říct, že tato spolupráce funguje skvěle a doufám, že to vydrží.

Kony: Ze začátku chodu jakékoli kapely, jsou vždy problémy. Většinou se stane, že někteří členové zjistí, že na danou aktivitu nemají čas, někteří zase, že je nenaplňuje, a tak dále. Tento cyklus k založení kapely asi patří. Někdy to vyjde na poprvé, někdy cyklus “hledání” trvá déle. Důležité je ale vydržet. Co se nás týče, tak jsme před velkými prázdninami vyměnili klávesistku a zpěvačku. Ája, naše bývalá zpěvačka, nás bohužel opustila kvůli rodinným problémům a časové tísni. Bylo to pro nás těžké, protože najít zpěvačku podobných kvalit, jako byla Ája už se pro nás zdálo jako nadliský úkon. Nakonec, úplnou, ale šťastnou náhodou se objevila Hanča – naše stávající zpěvačka – se kterou se nám pracuje naprosto výborně, a se kterou jsme si sedli tak, jak to jenom jde. Další článek je naše bývalá klávesistka Anett, která naše řady opustila z důvodů neshod. I náhradu za Anett bylo těžké najít. Nakonec se k nám vrátila Marťa ze staré sestavy, která do toho s námi šla, a která za klávesami dokonce komparzovala v našem klipu, se kterým jsme dosáhli 3tího místa v soutěži Zoom.

Co je u Vás teď nového?

Největší, a pro kapelu asi nejzásadnější změna je nové zázemí. Přesunuli jsme naší starou zkušebnu, zároveň studio a sehnali jsme si lepší, větší, a pro zkušebnu mnohem ideálnější prostor na zkoušení, ze kterého nyní budujeme naše nové, plnohodnotné nahrávací studio, které jsme v poslední době vybavili novým vybavením a novými technologiemi. Toto studio bude samozřejmě spřístupněno i ostatním kapelám, které si u nás budou moct nahrát singl, demo, nebo i celé CD.

Co plánujete do budoucnosti?

V současné době vrcholí přípravy na natáčení klipu na náš singl Dark Curses. Tyto přípravy byly na dlouhou dobu pozastaveny kvůli změně obsazení, ale nyní už naplno jedou. Náš grafik, webmaster a zároveň režisér klipu Jan Hudec, dal termín natočení materiálu do konce září. Poté klip projde post-produkcí, a myslím, že fanoušci, a posluchači, se můžou v průběhu října těšit na náš nový klip.

Dále je nyní v přípravách naše první CD, jehož nahrávání se spustí hned, po dodělání studia. Materiálu, co mají šanci dostat se na CD máme spoustu a nápadů víc, než dost, takže myslím, a zároveň doufám, že bude stát za to!

Jaké bylo vaše festivalové a koncertní léto?

V létě jsme měli pouze jeden festival/koncert na Světlá Festu, který jsme uzavírali. Vzhledem ke změně obsazení se nám vystoupení značně zkomplikovalo, a další koncerty se již nedomlouvali, abychom si v klidu mohli nazkoušet s novými členy. Nové členy jsme získali těsně před Světlou, což bylo pro nás dost stresující, nicméně musím říct, že i přes technické neshody, a další problémy s organizací to naši nové přírůstky zvládli výborně, a ač jsme nepodali nejlepší výkon, užili jsme si Světlou na plno. Tím bylo naše festivalové a koncertní léto velmi krátké, protože od Světlá Festu makáme na novém studiu a novém repertoáru, takže nebyla možnost kdekoliv hrát. Snad to bude na podzim lepší.