- RubrikaKULTURA

PŘEDSTAVUJEME KAPELY: AppEND X vzpomíná na letošní prázdniny

27.8.2013

Mladičká skupina AppEND X pochází z Třebíčska. A má za sebou velmi krušné léto. A na to zavzpomínal zpěvák kapely, Petr Vašíček.

Začátek léta pro kluky byl již na konci května, kdy kluci hráli na Rokytná festu. „To byl náš první prázdninový festival, tam bylo hafo lidí a parádní backstage.“ popisuje Petr.

Především ale Petr vzpomíná na Xfest. „Ten jsme pořádali a byl to náš nejlepší koncert co jsme vůbec odehráli. Na první ročník jsme to měli skvěle podchycené, chválilo nás na desítky nezávislých lidí. Další ročník bude ještě lepší“ věří zpěvák z Lipníku.

Kluci mají ale také zajímavé plány do budoucnosti. „Připravujeme nové CD, které máme v plánu koncem října nahrát u Honzy Řihy v Rápoticích. Máme už většinu písniček na toto CD vymyšlený. Zbývají 2 písničky a sehnat peníze a jde se nahrávat.“ přibližuje mladý zpěvák.

A věří, že to bude něco: “ Toto CD bude pecka, za ten rok tam bude znát obrovský pokrok po všech stránkách. Text, zpěv, vyhrávky.“

A jak to má kapela s videoklipy? „Klipy máme dva, Splní se mi sen a Nahoru dolu. Nyní máme rozdělaný třetí klip na písničku Žijeme jen jednou, snad se ho někdy dočkáme.“

Kapela chce ale prorazit i v soutěžích. “ Jsme nahlášení do soutěže Skutečná liga a zatím se nacházíme na 19. místě. Snad se nám podaří dostat se daleko.“ Ukončuje Petr.