- RubrikaSportuj

Představuje se VK Ostrava B – duel první – Jakub Balon, Matyáš Smolka

4.9.2013

Díky spolupráci s volejbalovým klubem VK Ostrava a jejich zpravodajem Martinem Němcem Vám budeme postupně představovat některé z hráčů, kteří tento rok budou hrát za týmy VK Ostrava. Prvními z těchto hráčů bude dvojice sympatických volejbalistů, kteří budou letos bojovat převážně za juniorský tým VK Ostrava. Při „divném“ systému extraligy však budou oba zvyšovat své herní zatížení v KP I v dresu nově vzniklé rezervy našeho klubu. Právě u těchto mladých hráčů začínáme náš profilový seriál představení druhého týmu extraligových mistrů.

Proč volejbal?

Jakub: Díky Saidovi, ten člověk mě nadchnul pro tento sport. Poznal jsem díky němu nové lidí a kamarády. Matyáš: Dík otci, zalíbil se mi tento kolektivní sport, i když jsem jich zkoušel více, volejbal to vyhrál.

Volejbalové začátky?

Jakub: Ve 13 letech na základní škole v Albrechticích u Českého Těšína. Matyáš: Ve 12 letech v Olomouci, kde jsem zůstal do konce kategorie starších žáků.

Druhý oblíbený sport?

Jakub: Fotbal nebo tenis, je to na stejné úrovni. Matyáš: Alpské lyžování.

Oblíbený český volejbalista?

Jakub: Určitě David Konečný. Líbí se mi jeho styl hry, i když to není přihrávající smečař. Má dobrou povahu, je to hecíř a vždy přistupuje k zápasu na 100%. Matyáš: Peter Pláteník. Pořád to je jeden z nejlepších českých smečařů, beru ho jako svůj vzor.

Herní přednost?

Jakub: Útok. Matyáš: Reprezentační trenér juniorů mi kdysi napsal v emailu, že nemám vyloženou přednost ani vyloženou slabinu. V budoucnu to snad bude přihrávka.

Herní slabina?

Jakub: Přihrávka. Matyáš: Taktéž.

Beach nebo antuka?

Jakub: Baví mě beach. Je to více individuální, jsou tam jiné pohyby. Mohu hrát podle sebe a více ovlivnit hru. Matyáš: Beach si rád zahraju, ale o víkendech vítězí antukové turnaje, kde potkám přátele, které nemohu vidět během sezony.

autor: Martin Němec