- RubrikaKULTURA

Přednášky a workshopy hudebních hvězd na Pražském Quardinnale

19.6.2015

Také v rámci PQ Talks se můžete těšit na zajímavé přednášky a diskuze s hudebními interprety. Bianca Leilani Casady z amerického sesterského dua CocoRosie program doplní svou přednáškou „Faded like a Rose At The End Of A Dream“. Ústředím tématem je divadlo jako prostor pro rozvoj tvůrčího procesu. Přednáška proběhne ve čtvrtek 18. června od 14.00 v Paláci Colloredo-Mansfeld.

Zpěvačka Ridina Ahmedová ve své tvůrčí dílně prozkoumá vztahy mezi smysly a okolním světem. Její celodenní workshop, který se koná 23. června od 18.00, nadchne všechny, kteří chtějí objevovat vlastní hlas a poznatky s ním spojené.

V rámci Pražského Quadriennale se můžete těšit na mnoho dalších nejen divadelních zážitků. Celý program se v letošním roce poprvé odehraje v historickém centru Prahy, jak uvnitř významných staveb a památek města, tak ve veřejném prostoru. Kromě hlavní programové části Sekce zemí a regionů se můžete těšit na divadelní představení, pouliční performance, instalace ve veřejném prostoru, workshopy, přednášky a diskuze s nejvýznamnějšími osobnostmi současného divadla a scénografie či dokonce filmu jako jsou Robert Lepage, Robert Wilson nebo Julie Taymor.

Základní vstupné na PQ 2015 je 300 Kč. Návštěvníci však mohou využít speciální slevové akce, které vznikají ve spolupráci s českými divadly nebo Dopravním podnikem hlavního města Prahy.

Veškeré informace najdete na www.pq.cz.