- RubrikaSportuj

Před pražským Davis cupem si Tomáš Berdych vylepšuje maximum

22.8.2013

Česká tenisová jednička Tomáš Berdych má před blížícím se Davis Cupem, který bude český tým hrát v Praze,  formu. Nyní je na žebříčku ATP na pátém místě.

České jedničce pomohl pád Švýcara Rogera Federera, který neobhájil na turnaji v Cincinnati titul a klesl na sedmou příčku.

Berdych se na páté místo posunul po turnaji v Cincinnati. Došel tam až do semifinále, kde ho vyřadil Rafael Nadal, pozdější vítěz tohoto turnaje. I tak je ale postavení českého tenisty před blížícím se Davis Cupem s Argentinou výborné. Ale i Argentinci mají svá želízka.

Nejlepší argentinský hráč posledních let, Juan Martin del Potro, je na místě šestém, pouhých 396 bodů za Tomášem Berdychem. Zpět ale k českým hráčům.

Druhým nejlepším českým hráček v žebříčku je Lukáš Rosol, který sice nyní formu nemá moc dobrou, prohrál několik zápasů v řadě, pořád se ale drží na místě 45.

Radek Štěpánek, hrdina finálového utkání loňského roku se Španělskem, klesnul na místo 58. V první stovce se ještě drží mladíček Jiří Veselý. Je na místě 82.