- Rubrika

Polsko x Rakousko – 2. semifináledivize D

13.12.2008

Počtově slabší Rakousko podlehlo 3:7 proti aktivnímu pressingu Polska, ale bojovalo až do poslední vteřiny.

První třetinu se oba tými vzájemně oťukávali. První zajímavý moment přišel na začátku 18. minuty po vyloučení polského hráče Daniela Giryse na 2 minuty za zvedání hole. Rakušané nedokázali početní výhody nevyužili, naopak dali prostor polskému týmu k několika střelám. Těsně před koncem 1. části se podařilo při zmatečné situaci polskému hráči s číslem 20 Matijasovi Mikulskimu šťastně vsítit první branku zápasu.

Po třech minutách od příchodu z taktické pauzy, stačily 2 přesné přihrávky a Poláci zvýšili vedení na 2:0. Dalsi zaváhání Rakouska potrestal polský útočník v čase 13:15. Další rychlý gol přidali Poláci po 18-ti vteřinách a rázem vedli 4:0. Rakučanům se konečně podařilo skórovat, po nahození sťastným odrazem. 4:1 a trpké výrazy na straně Rakouska přinesla druhá třetina.

V posledním úseku zápasu nedokázali rakouští florbalisté zápas zvrátit, přestože vstřelili dvě branky. Poláci odpověděli třemi góly a doupravili tak celkový výsledek na 7:3.