- RubrikaKULTURA

Pokoutní festival láká na zvučná jména

29.3.2013

Již potřetí se bude konat v Koutech u Ledče nad Sázavou Pokoutní festival. 17. srpna vše vypukne, a že je na co se těšit.

Hlavní hvězdou bude kapela Cocotte minute, špička české crossoverové scény. Tato kapela je známá především nezaměnitelným soundem a neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera. Svými texty neváhá obsáhnout témata, kterých se jiní textaři bojí. Tato show bude jistě stát za to.

Podobně i kapela Prague Conspiracy. Šestičlenná partička, která je netradiční svým stylem. Mixuje rock, morthern soul, disco, punk a ska. Nic takového v české muzice nenajdete.

Podobně to je i s kapelou Žádnej stres. Východočeská parta má ve své hlavní zbraně v pozounu, trumpetě a harmonice. A když k tomu přidají směsici, kterou nazývají Punk-SKA-Punk, koncert to bude živelný.

Mr. Loco je trio, které je složené ze dvou zakládajících členů kapely Temperamento. Skupiny, která zvítězila v soutěži Coca-cola popstar a účastnila se soutěže Eurovize. Toto seskupení hraje pestrou world music s prvky latiny, reggae, ska a hip hopu.

Vystopovat na festivalu budou také dvě mladé a nadějné kapely. Nanosféra a FullSTOP. Obě sice fungují jinak dlouho, obě ale také mají co nabídnout. Podobně jako Light sugar dreaming. Skoro již domácí kapela tohoto festivalu. Třešničkou na dortu bude kapela Koczkopes.