- RubrikaVZDĚLÁNÍ

Tiskárny, skenery, projektory, aneb co by nemělo chybět v moderní kanceláři úspěšného podnikatele

23.3.2013

Kladete si někdy otázku, jak své podnikání trochu oživit? Nebaví Vás čekat na zastaralou tiskárnu až dokument vytiskne a to ještě desetkrát během tisku něco opravujete, jak zaseknutý papír tak nedostatek barvy v toneru? Máme pro Vás řešení, jak si užít také v kanceláři trochu zábavy.

Ze všeho nejdřív si celý den naplánujte. Vyhraďte si čas potřebný pro práci a čas pro trochu soukromí a zábavy. Začneme u práce – efektivnost vždy ovlivní také prostředí a zařízení.

Jste-li vlastníkem firmy neměli byste své zaměstnance nechávat ve starých kancelářích, které pamatují ještě minulý režim. Ze všeho nejdříve vymalovat a vytvořit, co nejlepší prostředí a barevně sladěné stěny atd. Následuje trošku dražší investice a to do zařízení.

Nejenže by bylo dobré nahradit staré tiskárny za nové, které jsou mnohem rychlejší a kvalitnější a hlavně úspornější. Nikdo nechce čekat u tiskárny dokud se dokument nevytiskne.

Následně se zaměřte na skenery, které by měly být snad na každém stole v kanceláři, neboť nikdy nevíte, kdy se Vám tento malý šikula bude hodit. Čas od času potřebujete něco dát do počítače a focení papíru za účelem následného zpracování už vyšlo z módy. Nyní už jen stačí vybrat mezi skenery ten, který se vejde kdekoliv – na šířku A4. Po pár sekundách se vám v počítači objeví požadovaný dokument a ani vás to trošku nebolelo. Když máme dořešené věci, kde mohou vaši zaměstnanci v rychlosti a kvalitě tisknout cokoliv je důležité se pak zaměřit i na další části.

V kanceláři by neměl chybět ani projektor. Mezi většinou zaměstnanců se také naleznou někteří, kteří by Vám chtěli odprezentovat jejich nápad na zlepšení prodeje … Posílání na email má jednu nevýhodu – nemůžete k nim dát svůj vlastní komentář, zatímco u projektorů, kde vaši prezentaci uvidí více lidí bez problému tomu tak být nemusí.

Když máte vyřešenou práci  stačí už jen si najít skvělý způsob, jak se zabavit. Bezdrátové projektory jsou také vhodné k promítání filmů. Hledáte-li aktivní odpočinek, můžete navštívit sportovní centrum, masáž, restauraci … a v žádném případě při vaší zábavě nemyslete na práci!

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...