- RubrikaTECH

Počítačové hry si rády zahrají i ženy

18.10.2012

Elektronická zábava patří už několik dekád mezi nejpopulárnější volnočasové aktivity vůbec. S oblibou se jí oddávají děti, ale i muži v pokročilejších letech. Ostatně nadarmo se říká, že pánové zůstanou dětmi po celý život. Ale jak je se vztahem k počítačovým hrám u nás žen? Zlí jazykové (čti muži) tvrdí, že nedokážeme virtuální hrátky ocenit a díváme se na ně skrz prsty. Pravda je někde uprostřed – nedokážeme si vysvětlit, jak může někoho (čti muže) bavit bezhlavé střílení po všem, co se hýbe. Na druhou stranu si vždy najdeme čas na zajímavé online hry. O tom, jakým jsou „onlajnovky“ žroutem času by mohla vyprávět nejedna maminka v domácnosti.

A protože nastoupil podzim, kdy trávíme mnohem více času doma, než venku, určitě nepohrdnete několika tipy na kvalitní herní tituly. Jde o strategické hry z dílny BIGPOINT, které zaznamenaly bouřlivý ohlas ze strany hráčského publika. Desítky milionů registrovaných hráčů jsou dostatečným důkazem o jejich kvalitě. Mezi největší přednosti patří propracovaný grafický kabátek, stylový hudební doprovod a samozřejmě hratelnost. Všechny hry si můžete zahrát zcela zdarma (stačí jednoduchá a rychlá registrace) a to bez toho, aniž byste museli cokoliv instalovat. Gamesu jednoduše spustíte v prohlížeči.

Asi nejznámějším a nejhranějším titulem je letištní simulátor Skyrama, který je nástupcem oblíbené farmářské strategie Farmerama. V roli ředitelky malého letišťátka se snažíte vybudovat uznávaný mezinárodní uzel. Musíte si však dobře rozmyslet, do čeho investujete – peníze vám z nebe rozhodně nespadnou. Neméně zábavné je i budování vlastního města v Rising Cities. Občané vašeho městečka se nespokojí jen se střechou nad hladvou – abyste se mohly honosit titulem nejlepší starostky, budete muset bedlivě naslouchat jejich přáním a splnit jim vše, co jim uvidíte na očích.

Jak samy vidíte, počítačové hry skutečně nejsou jen doménou dětí a mužů. Až nebudete vědět, do čeho píchnout, usedněte před monitor a pořádně si zapařte!