- RubrikaTECH

Počítačové hry – dokáže se mládež zabavit nějak jinak?

28.9.2012

Asi 95% dnešní mládeže tráví většinu svého času na počítači nebo u televize a doslova propadá kybernetickému světu plného her. U většiny případů se rodiče dívají přes rameno svých potomků a snaží se je vyhnat ven. Vždyť oni dříve, když ještě žádné počítače nebyly,  také chodili často ven. Jenže co kdyby hrdina zemřel nebo snad skončila celá hra?

V prvních letech, kdy se děti spíše rozkoukávají na počítači, objevují, co všechno umí. Zkoumají webové stránky plné her, kde  většinou narazí na „skákačky“ atd. Když jsou starší, objeví oblibu ve strategiích a realistických online hrách. Celý počítač je plný her a hodiny utíkají nenávratně vpřed. Připomíná vám to něco?

Recenze počítačových her

Většinou nám počítačové hry napomáhají uvolnit se a relaxovat. Nahlédnout do světa fantazie, kde můžeme dělat různé nereálné činnosti v reálném prostředí. Někteří vývojáři her se snaží o prostředí, jako v realitě. Můžete se procházet po reálném městě na vaší obrazovce. Nebo dokonce vás hra může zatáhnout až do děje a vy jste hlavním hrdinou, který jako vždy zachraňuje příležitosti.

Následují hry stavitelské, v nichž stavíte prostředí. Dále simulátory, které jsou naprosto reálné kopie vozů, prací atd. Mezinami.cz jde s dobou a chce vám ukázat novinky z herního trhu. Jaké hry jsou nejlepší a „in“?  To se dozvíte v nové podrubrice Zahraj si!  Hrajte počítačové hry mezi námi!

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...