- RubrikaKULTURA

Pizza na Čeřínku? Vypadá to na tradici!

17.7.2013

Lukáš Body je jedním z těch, kteří se na festivalu Čeřínek, který se bude konat 19. července u vrchu Čeřínek nedaleko Jihlavy, představí hned dvakrát. A to díky pizze, která se bude na Čeřínku připravovat, a kapele Liwid.

Karlovarská partička Liwid se zúčastní letošního Čeřínku také z jiného důvodu. Plán udělat pizzu velkou 5 metrů vznikl ale již o rok dříve. „Udělat pizzu na Čeřínku napadlo našeho zpěváka, Jendu Poradu. Má rád jak děti, tak i Jurdu, jednoho z organizátorů. Řekli, že uděláme pizzu a trhneme rekord v České republice.“ přibližuje vznik tohoto nápadu Lukáš.

Loňský rok, tedy proběhla zkouška. Kluci společně s dětmi udělali dvoumetrovou pizzu. „Tak šlo o pizzu prosciutto. Šunková klasická. Základem byla tomatová omáčka , sýr mozzarela. Pizza se dělala asi 4 hodiny a po dokončení byla během 20 sekund fuč . Tak si myslím že chutnala.“ upřesňuje Lukáš to, jak to s pizzou nakonec dopadlo.

Kluci si dokonce našli pomoc i mezi účastníky festivalu. Při dělání pizzy jim pomáhaly malé děti. Jaké to s nimi bylo? „Děti jsou bezva. Hrozně akční, strouhají nám sýr, patlají pizzu tomatem, valí těsto. Je s nimi legrace,“ popisuje bubeník kapely Liwid.

Co ale kluci plánují na letošek? „Tak letos chceme trhnout svůj vlastní rekord. Rozhodli jsme se, že uděláme Pizzu 5 metrovku. Jaká to bude pizza, to se dozvíte na míste . Tak koukejte dorazit na Čeřínek, je to bezvadnej festival.“ Ukončuje Lukáš.