- RubrikaHudba

Pivecovo nové živé album srší energií

23.2.2011

Praha, New York, 6.2. 2011 — Český varhaník a skladatel Ondřej Pivec vydává v únoru nové, již čtvrté album s názvem “LIVE!”. Jedná se o záznam první poloviny koncertu v pražském divadle Disk. Album je k dispozici v digitální podobě na webu www.ondrejpivec.com.

Pivcovo nové album „LIVE!“ je živý záznam energického koncertu z léta 2009 z divadla Disk, jehož po okraj naplněný sál jen povzbudil jiskření na pódiu. Deska zachycuje Pivcovu nejslavnější tuzemskou sestavu Organic Quartet a její tradiční mix swingu, funku, soulu a gospelu.

Ondřej Pivec k tomu dodává: „Koncert v Disku pro mě byl asi nejsilnějši zážitek mé dosavadní hudební kariéry – přišlo více lidí, než se vešlo do sálu, atmosféra byla naprosto dokonalá! Album vydáváme online, protože tak bude mnohem dostupnějši jak finančně, tak geograficky.“

Organic Quartet LIVE:


Pro jazzové publikum není jméno varhaníka Pivce žádnou neznámou. Tento hudebník je hrdým držitelem mnohých tuzemských i zahraničních ocenění, včetně ceny Populární Akademie hudby Anděl. Letos byla navíc jeho předešlá deska “Just in Time” znovu nominována ve stejné soutěži, v kategorii nejlepší jazz/blues album. Vyhlášení můžete sledovat 23. února v České televizi.

Sestava Organic Quartetu na nové desce LIVE! je: Ondřej Pivec (varhany Hammond), Libor Šmoldas (kytara), Tomáš Hobzek (bicí), Jakub Doležal (saxofon).

Pro více informací kontaktujte prosím management Ondřeje Pivce, na e-mailu booking@ondrejpivec.com a nebo telefonním čísle 602 210 674.

Ondřej Pivec z jazzu snímá aureolu hudby pro vyvolené –  nenechává se svazovat tradičními vzory, které však stále respektuje. Jeho hudba odráží mnoho mimojazzových vlivů, jmenovitě funk, R&B, gospel i rockovou hudbu. Pivec se natrvalo usadil v New Yorku, kde pravidelně hraje v černošském kostele v Harlemu. K výčtu Pivcových současných aktivit patří též pravidelné účinkování v jazzovém triu saxofonisty Jasona Marshalla, studiová práce a nově i vlastní trio Electrio s českým saxofonistou působícím již léta v New Yorku, Karlem Růžičkou ml.